Eduskunnan lakivaliokunta

Anonyymi-ap

Ei tue koulukiusaamista omaksi rikosnimikkeekseen.Eihän sitä ole olemassa.Koulukiusaamista.Mitä vanhemmat edellä sitä lapset perässä.Että ei jatkoon Persut.

5

140

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei koulukiusaamista ole olemassakaan : Kersat vain kasvattavat toisiaan tulevaan, eli työelämään ja elämästä selviämiseen. Näin se on ollut aina ja tulee olemaan!

    • Kiusaaminen?
      On käsite joka on saanut vahvan jalansijan yhteiskunnassa. Mikä sitten poistaisi henkisen- ja ruumilliset pahoinpitelyt. Lääke tähän löytyy helposti menneisyydestä 60-70 luvuilta jolloin ihmisten lapsille (VANHEMMAT) opettivat kotikasvatuksena elämiseen tarvittavat ne oikeat arvot! Ilman Pleikkareita tai muita lapset pois silmistä lahjontaa, enkä nyt tarkoita Koivumiehen herraa!

      Mutta nyt niitetään sitä (vapaa kasvatuksen) viljaa niin pahassa, kuin vähenemässä määrin hyvässä! Nyky vanhemmat ovat tyystin hylänneet ja olleet osaamattomia huolehtimaan "kullanupuistaan" jo parin sukupolven osalta!

    • Anonyymi

      Pennut hoitoo itte ravintolaan ,on se nähty,on nähty kaikki isäpuoliehdokkaat ,juoppoja pääosin.että nämähän on niitä poliitikkojen ääneestäjiä,tietät asiat paremmin,osaavat tehä rikos huoli ja lasuilmoja.ja vittuilla.Kuten olen päättänyt ei ensimistäkään naista tästä kylästä vielä vähemmän niitä joilla lapsia.on ne yh elämät nähty.ja huostaanotot

      • Anonyymi

        Kukas se sisarukset vahtin16v ja 21 vuotiaana minä ja kävin yläastetta ja aikuislukioo. Äiti siivosi kerrostaloja marketteja.ei ollu aikaa olla kavereiden kanssa kun ei ollu kavereita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kukas se sisarukset vahtin16v ja 21 vuotiaana minä ja kävin yläastetta ja aikuislukioo. Äiti siivosi kerrostaloja marketteja.ei ollu aikaa olla kavereiden kanssa kun ei ollu kavereita.

        Muuta tehnykkään kuin avustanu.ja vielä vittuillaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 152
      1974
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      334
      1409
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      176
      984
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      278
      720
    5. 33
      621
    6. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      621
    7. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      262
      619
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      573
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      20
      522
    10. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      42
      502
    Aihe