Eduskunnan lakivaliokunta

Anonyymi-ap

Ei tue koulukiusaamista omaksi rikosnimikkeekseen.Eihän sitä ole olemassa.Koulukiusaamista.Mitä vanhemmat edellä sitä lapset perässä.Että ei jatkoon Persut.

5

140

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei koulukiusaamista ole olemassakaan : Kersat vain kasvattavat toisiaan tulevaan, eli työelämään ja elämästä selviämiseen. Näin se on ollut aina ja tulee olemaan!

    • Kiusaaminen?
      On käsite joka on saanut vahvan jalansijan yhteiskunnassa. Mikä sitten poistaisi henkisen- ja ruumilliset pahoinpitelyt. Lääke tähän löytyy helposti menneisyydestä 60-70 luvuilta jolloin ihmisten lapsille (VANHEMMAT) opettivat kotikasvatuksena elämiseen tarvittavat ne oikeat arvot! Ilman Pleikkareita tai muita lapset pois silmistä lahjontaa, enkä nyt tarkoita Koivumiehen herraa!

      Mutta nyt niitetään sitä (vapaa kasvatuksen) viljaa niin pahassa, kuin vähenemässä määrin hyvässä! Nyky vanhemmat ovat tyystin hylänneet ja olleet osaamattomia huolehtimaan "kullanupuistaan" jo parin sukupolven osalta!

    • Anonyymi

      Pennut hoitoo itte ravintolaan ,on se nähty,on nähty kaikki isäpuoliehdokkaat ,juoppoja pääosin.että nämähän on niitä poliitikkojen ääneestäjiä,tietät asiat paremmin,osaavat tehä rikos huoli ja lasuilmoja.ja vittuilla.Kuten olen päättänyt ei ensimistäkään naista tästä kylästä vielä vähemmän niitä joilla lapsia.on ne yh elämät nähty.ja huostaanotot

      • Anonyymi

        Kukas se sisarukset vahtin16v ja 21 vuotiaana minä ja kävin yläastetta ja aikuislukioo. Äiti siivosi kerrostaloja marketteja.ei ollu aikaa olla kavereiden kanssa kun ei ollu kavereita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kukas se sisarukset vahtin16v ja 21 vuotiaana minä ja kävin yläastetta ja aikuislukioo. Äiti siivosi kerrostaloja marketteja.ei ollu aikaa olla kavereiden kanssa kun ei ollu kavereita.

        Muuta tehnykkään kuin avustanu.ja vielä vittuillaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1333
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. 60
      651
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      51
      648
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      507
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe