Kuntalaisten piilovero

Anonyymi-ap

Mitenkähän iso summa rahaa ylisuurista sähkön siirto ja perusmaksuista tuloutetaan kunnalle tänäkin vuonna vaikka ne kuuluisi hyvittää liittymä asiakkaille.

6

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuskin sähkön siirtoyhtiö yhtään armahtaa meitä sähkön maksajia mitenkään. Jo pelkkä kuukausimaksun poisto auttaisi montaa taloutta taloudellisesti tulevana talvena.
      Kaapeloinnitkin näyttää olevan tehtynä, joten niihinkään ei voi vedota.

    • Anonyymi

      Milli menee Kankaanpäälle ja kolme-neljäsataatuhatta Karvialle. Jakoon kuluttajille.

      • Anonyymi

        Kannatetaan!
        Eikä tällä kertaa juu...juu-miehiä ja palttoon kääntäjiä asialle.


    • Anonyymi

      Miten Karviassa toimii tämä toimeentulohakemusten tekeminen/käsittely. Nyt jo sähkölasku niin suuri sähkön siirtomaksun kanssa, ettei kuukauden tulo riitä. Se Saarikkohan sanoi, että toimeentulotuki maksaa sähkölaskut.
      Pattitilanteessa. Talossa ei tulisijoja, vesi ym. lämpenee sähköllä. Ei saa myytyä. Jos muuttaa vuokralle on kuitenkin vesiputkien takia pidettävä peruslämpöä. Nyt jo lämpö säädetty 16 asteeseen. Sen alle ei voi enään mennä.

      • Anonyymi

        Kelaan tt-tulotukihakemus


    • Anonyymi

      Posa:n nettisivuilla tietoa. Karviassa toimeentulotuen vastaanotto ainakin kerran viikossa terveysaseman tiloissa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2122
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1043
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      959
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe