Kauanko sen annetaan vielä tehdä ruplia venäjän sota kassaan. Jotain teboilia boikotoidaan joka on rahallisesti pikkutekijä sen rinnalla.
Nornickel.
9
1535
Vastaukset
- Anonyymi
Tehtaat tuli Harjavaltaan sotaa pakoon Itä-Suomesta ja sitten ruvettiin tekemään rahaa vielä idemmäksi. Ei oikein isänmaallista.
- Anonyymi
Melestäni on järjetöntä poikotoita suomalaisia yrittäjiä ja tuhota suomalaisilta työpaikkoja jonkun CIA:n operaation takia Ukrainassa. Ei oikein isänmaallista.
- Anonyymi
Onko kivaa olla töissä tämmösessä firmassa?
- Anonyymi
On se ihan kivaa neljä 12h työpäivää ja kuusi vapaata kierrolla mennään... Ja luulen ei vaan tiedän että tienaan enempi vuodessa kuin sinä kolmessa... Joten on kivaa olla siellä töissä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se ihan kivaa neljä 12h työpäivää ja kuusi vapaata kierrolla mennään... Ja luulen ei vaan tiedän että tienaan enempi vuodessa kuin sinä kolmessa... Joten on kivaa olla siellä töissä
Luulet vaan sää ja sun tienaukses.
- Anonyymi
Tiedätkö että Nikkeli tärvelee Harjavallan pohjavedet, on jo tärvellyt.
Ei sitä voi enää juoda kun se karvastelee kurkussa jo.- Anonyymi
Harjavallan pohjavesi on saastunutta.
- Anonyymi
Onko tuo ihme. Tehtaan lähettyviltä kaikki yleensä tuulen alapuolella olevat talot on tyhjillään ja asumiskiellossa. Minkähän tähden.
Yleensä sillä puolen kaupunkia kun tuuli käy, haisee tehtaan savut niin että kurkussa karvastelee.
Tätä on jatkunut kymmeniä vuosia, joten ei ihme jos on vedet juomakelvottomia. - Anonyymi
Luulen että hoovallan tärkeä pohjavesialue on niin saastutettu, ettei siitä uskalleta kertoa ihmisille.
Suuret teollisuuslaitokset maksaa päättäjät hiljaiseksi, kuten on totuttu näkemään viime vuosina.
Kokemäenjokeen vaan lorahtelee vaarallisia teollisuusmyrkkyjä, eikä siitä tule mitään seurauksia, muuta kuin että kalat ja simpukat kuolee.
Selitellään että työntekijä veti väärästä vivusta, silkka vahinko.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3703184Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151516En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33847