Kauanko sen annetaan vielä tehdä ruplia venäjän sota kassaan. Jotain teboilia boikotoidaan joka on rahallisesti pikkutekijä sen rinnalla.
Nornickel.
9
1523
Vastaukset
- Anonyymi
Tehtaat tuli Harjavaltaan sotaa pakoon Itä-Suomesta ja sitten ruvettiin tekemään rahaa vielä idemmäksi. Ei oikein isänmaallista.
- Anonyymi
Melestäni on järjetöntä poikotoita suomalaisia yrittäjiä ja tuhota suomalaisilta työpaikkoja jonkun CIA:n operaation takia Ukrainassa. Ei oikein isänmaallista.
- Anonyymi
Onko kivaa olla töissä tämmösessä firmassa?
- Anonyymi
On se ihan kivaa neljä 12h työpäivää ja kuusi vapaata kierrolla mennään... Ja luulen ei vaan tiedän että tienaan enempi vuodessa kuin sinä kolmessa... Joten on kivaa olla siellä töissä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se ihan kivaa neljä 12h työpäivää ja kuusi vapaata kierrolla mennään... Ja luulen ei vaan tiedän että tienaan enempi vuodessa kuin sinä kolmessa... Joten on kivaa olla siellä töissä
Luulet vaan sää ja sun tienaukses.
- Anonyymi
Tiedätkö että Nikkeli tärvelee Harjavallan pohjavedet, on jo tärvellyt.
Ei sitä voi enää juoda kun se karvastelee kurkussa jo.- Anonyymi
Harjavallan pohjavesi on saastunutta.
- Anonyymi
Onko tuo ihme. Tehtaan lähettyviltä kaikki yleensä tuulen alapuolella olevat talot on tyhjillään ja asumiskiellossa. Minkähän tähden.
Yleensä sillä puolen kaupunkia kun tuuli käy, haisee tehtaan savut niin että kurkussa karvastelee.
Tätä on jatkunut kymmeniä vuosia, joten ei ihme jos on vedet juomakelvottomia. - Anonyymi
Luulen että hoovallan tärkeä pohjavesialue on niin saastutettu, ettei siitä uskalleta kertoa ihmisille.
Suuret teollisuuslaitokset maksaa päättäjät hiljaiseksi, kuten on totuttu näkemään viime vuosina.
Kokemäenjokeen vaan lorahtelee vaarallisia teollisuusmyrkkyjä, eikä siitä tule mitään seurauksia, muuta kuin että kalat ja simpukat kuolee.
Selitellään että työntekijä veti väärästä vivusta, silkka vahinko.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849