Kirjoittakaa joku kirja valkon menestyksen vuosista kun paikalla oli raumarepolat,kaupat baarit yms…..
Kiinnostava kylä kaikenkaikkiaan.
Valkossa on meininkiä
19
1240
Vastaukset
- Anonyymi
Saamme samalla historia kuvausta siitä kuinka ihmisten asuinympäristö tuhotaan.
- Anonyymi
Tämä on valitettavasti totta
Ja se tuntuu käsittämättömältä
- Anonyymi
Gråstenin Alpon juttu poistettu!!! Moderaattoreina tyyppejä jotka eivät tunne valkon historiaa 50-60 luvulta!!! Luultavasti syntyneitä silloin.
- Anonyymi
Valkossa on kasvavaa meininkiä wd diner /steelworks venepajoja satamaravintola yms grillistä lähtien go valko go!
- Anonyymi
Rio ohoi!!! Legendaarisella kauppakadulla
- Anonyymi
Lekentaarinen centrumin paari
- Anonyymi
Valkosta Loviisan pääkaupunki! Ruukki myös pois päähänpotkittujen listalta
- Anonyymi
Eikös Valko kuulunut muinoin Pernajaan?
- Anonyymi
Valko oli Pernajaa, mutta 1956 liitettiin Loviliisaan.
- Anonyymi
Valko varastettiin pernajalta! Valko itsenäiseksi!
- Anonyymi
Valkossa kaikilla nuorilla on mersut.
T. Varma tieto - Anonyymi
Valko ja Ruotsinpyhtää eivät ole rkp:n tukialueita, joten ne eivät vallanpitäjiä kiinnosta. Jos esimerkiksi Pernajan tai Liljendalin asukkaita olisi kohdeltu kuten ihmisiä Valkon kolmiossa, niin Raatihuoneen kulmahuoneessa olisi virkajakkara lähtenyt alta.
- Anonyymi
Mitä Valkossa asuvat valtuutetut ovat tehneet valkolaisten hyväksi? Yksi kehui ennen vaaleja olevansa piikki erään johtaja X:n lihassa ja toinen sanoi keräävänsä nimilistaa X:n erottamiseksi. Puheet olivat kovat, mutta missä teot?
Ainakin valtuustossa näyttävät istuvan lähinnä tuppisuuna. - Anonyymi
Valkon asemakaavaan merkitystä urheilukentästä on tehty soran läjitys- ja varastopaikka. Kenen antamalla luvalla?
Siinä valtapuolueen jäsenistä kyllästetyn johdon uusin "joululahja" valkolaisille. Vastaavasta tempusta rkp:n tukialueilla olisi tullut monoa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valkon asemakaavaan merkitystä urheilukentästä on tehty soran läjitys- ja varastopaikka. Kenen antamalla luvalla?
Siinä valtapuolueen jäsenistä kyllästetyn johdon uusin "joululahja" valkolaisille. Vastaavasta tempusta rkp:n tukialueilla olisi tullut monoa.Mikä on meininki sepelin varastoinnissa? Mihin sitä kuolevaan satamaan tarvitaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä on meininki sepelin varastoinnissa? Mihin sitä kuolevaan satamaan tarvitaan?
Hyvä kysymys. Lehden uutisessa annetaan tieto "Voi olla, että murske ajatetaankin myöhemmin muualle"
Murskeen käyttämisestä radan korjaustöihin ei siis ole tietoa ja liikenteen ollessa miltei olematonta korjauksiin tuskin myönnetään määrärahoja.
Kuka ja millä toimivallalla on antanut luvan murskeen läjitys- ja varastointitoiminnalle asemakaavassa osoitetulle urheilukentälle? Lieneekö itse ohijohtaja antanut määräyksen, joka on jatkumo Svenäsintien sulkemiseen satamasta roudatulla jätemaakasalla? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kysymys. Lehden uutisessa annetaan tieto "Voi olla, että murske ajatetaankin myöhemmin muualle"
Murskeen käyttämisestä radan korjaustöihin ei siis ole tietoa ja liikenteen ollessa miltei olematonta korjauksiin tuskin myönnetään määrärahoja.
Kuka ja millä toimivallalla on antanut luvan murskeen läjitys- ja varastointitoiminnalle asemakaavassa osoitetulle urheilukentälle? Lieneekö itse ohijohtaja antanut määräyksen, joka on jatkumo Svenäsintien sulkemiseen satamasta roudatulla jätemaakasalla?Tämä valkon kentän käyttö murskevarastona niin hohhoijaa.
Legendaarinen urheilupyhättö sössitään maankaato paikaksi.
Mikä tät kaupunkia vaivaa joutuu valkon urheilijat käyttämään sitten kaupungin ”yleisurheilu”kenttiä joissa ei moukarinvippausta tai kuulantyöntöä ei saa reenata.
- Anonyymi
Väitätte siis että Loviisassa on ”RKP-mafia” onko asiasta näyttöä muutakuin pelkkää puhetta?
- Anonyymi
Jos rkp:n jäsenkirjan omaavan viranhaltijan on todettu rikkoneen lakia, niin hän ei saa varoitusta vaan palkankorotuksen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."432130Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1711893- 1161310
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711150- 96942
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73899Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78849Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki43836Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347931772- 54691