kone tyhjäks + windows uudestaan

Miten mun pitäsi toimia kun haluan tyhjentää koko koneen ja asentaa Windowsin uudestaan?
3393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos sinulla on XP käyttöjärjestelmä ja käytössäsi on alkuperäinen windows XP asennus romppu niin homma on hiton helppoa, Käynnistät vain koneesi siitä XP:n asennusrompulta (huom. ei ole normaali käynnistys vaan tietokone käynnistetään CD-asemassa olevalta XP:n asennusrompulta !)
ja sitten näetkin asennus ohjeet koko asennuksen ajan ja voit esim.formatoida kovalevysi,tehdä halumasi osioinnin yms, ,

Jos sinula on vain merkkikoneiden Recovery niminen XP asennus romppu, niin sen asennusohjeet löytynevät merkkikoneesi valmistajan sivustoilta.

Äänestä

konettasi! Silloin sulle jää pelkkä kotelo, eikä toivoakaan että se kone toimisi ainakaan ennen kuin olet laittanut kaikki osat takaisin täsmälleen oikein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pertti kirjoitti:

Miten mun pitäsi toimia kun haluan tyhjentää koko koneen ja asentaa Windowsin uudestaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu