Kalliiksi tulee tupakointi

Anonyymi-ap

Tupakointi maksaa monta sataa kuukaudessa. Ryhmästä päästä saa kärsiä lompakko

10

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tarkoitit tyhmästä päästä kärsii koko ruumis.juuri näin.
      Toisaalta, nikotinisti keksii kyllä keinot saada halpaa tupakkaa, muistini mukaan entinen työkaveri osti tutultaan joka taas osti isoja eriä suoraan salakuljettajalta.
      Eli, tupakkaa salakuljetetaan rajan yli , tullin läpi. Jos tuntee oikeat ihmiset, voi saada poikkeavan halpaan hintaan savukkeita. Ovat kuitenkin lähes mitä tahansa sisältäviä, kukaan niitä tutki, mitä myrkkyjä ne sisältävät.
      Onneksi lopetin ajoissa kessuttelun.

    • Anonyymi

      Ei se tupakka mikään nautinto ole vaan se että pääsee kiusaamaan naapureita ilman mitään rikossyytteitä.

      • Anonyymi

        Joillekin voi edustaa kumpaakin.
        Pääsääntöisesti paha riippuvuus, vaikka toki riippuuvuuttahan voi tyydyttää myös muualla kuin parvekkeella tai kotona, kyse lienee puhtaasta LAISKUUDESTA JA VELTTOUDESTA. Välinpitämättömyydestä ja joissain tapauksissa luonnehäiriöisten harrastamasta ikäväksi koettujen naapurien kiusaamisesta. Kaikkea löytyy.


    • Anonyymi

      Hintavuus on paljolti kiinni siitä, minkä verran savukkeita päivässä polttelee.
      Joillekin kallista, joillekin ei.

      • Anonyymi

        Ja aina voi poltella sitä salakuljetettua.


    • Anonyymi

      Kukin tyylillään, toiset polttaa ja toiset ei.
      Jokainen tietää haittavaikutukset joten turha pitää saarnoja.
      Ja varmaan jokainen polttaja suunnittelen koko ajan että pääsis irti riesasta .
      Mutta sekään ei ole helppo juttu, kaikkinen vieroitusoireineen. Joten en usko että tupakoititsija lukee edes sitä mitä ihmiset kirjoittaa rahan menosta ja terveysriskeistä sillä he ovat tietoisia niistä.
      Mutta kirjoitukset netissä eivät saa ketään lopettamaan tupakointia, päätös lopettamiseen pitäisi tulla omasta itsestä.
      Joten sitä voi todeta että meitä ihmisiä on monenlaisia

      • Anonyymi

        Jokainen voi kuitenkin valita, polttaako naapureitaan häiriten vai ei.

        Kyse ei siis ole enää siitä, saako polttaa.

        Jokaisella tuntemallani tupakoivalla naapurillani on kaksi tervettä jalkaa ja kaksi tervettä kättä ja siti he polttavat parvekkeella vaikka tietävät
        HUOM, TIETÄVÄT, että savut tulevat asuntooni ja silti polttavat siellä.

        Kysymys kuuluu: MIKSI HE SEN TEKEVÄT.?

        Selitykseksi ei riitä se, ettei juuri nyt jakseta lähteä ulos.
        Jos minä tietäisn että savut tulevat toisen aduntoon ja tietäisin että juuri siksi kyseinen henkilön halunneen taloybtiöön tupakointikiellon NIIN TOTTA HELVETISSÄ MINÄ LÄHTISIN ULOS RÖÖKILLE. EIKÖ SE OLE ITSSTÄÄNSELVYYS, JUMALAUTA MITENYKSINKERTAISIA IHMISET OVAT?
        Vai ovatko vain saatanallisuuttaan sellaisia?


    • Anonyymi

      Vihaan tupakointia. Sitä järkyttävää, pistävää myrkyn hajua mikä tunkeutuu huoneistooni sisälle. Samalla kaikki kielteiset tunteet, viha ja agressio sitä tahoa kohtaan joka sen myrkynhajun hengitettäväkseni tuottaa kohdistuu ua henkilöityy siihen tupakoivaan. Valitettavasti en voi mitään asialle.
      En voi erottaa ihmistä joka tuottaa sen ällöttävän löyhkän itse tupakasta koska minulle se on yksi ja sama asia. Jos ihminen ei polttaisi, ei minun tarvitsisi kärsiä tupakansavustakaan.
      Valitettavasti tupakoivia ei kiinnosta muiden ajatukset, mielipiteet, tuntemukset ja kokemukset juuri heidän tupakoinnistaan, he elävät vain itseään varten.
      Ihan sama kuin huumeidenkäyttäjä laiminlyö itsensä hoitamisen, asunnon siivoukset, lastensa hoitamiset ja elää vain huumeilleen ja huumeita varten. Siksi huumeet ja tupakka ovat yksi ja sama asia.

    • Anonyymi

      Lopetin tupakoinnin, kaljan kittaamisen ja kahvin juonnin.

      Olin suunnitellut tätä paluuta aikaan ennen murrosikää jo pitkään, samoin entiset harrastukset palasivat.

    • Anonyymi

      Ylös…

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6178
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5657
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1808
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe