Palvottu johtaja Putin

Tiedoitusvälineissä juuri kerrotaan, että Venäläisiä on kuollut Ukrainan välisissä taisteluissa 65000 sotilasta. Onko venäjän kansa niin tyhmää, vai välinpitämättömiä nuorista miehistään, etteivät saa murhaaja Putinia pois johdosta keinolla millä hyvänsä ja sotaa loppumaan. Aita saatava mahdollisimman pian itärajalle, koska mitä vain voi tapahtua jatkossa.
13202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei ole tyhmää,eikä edes välinpitätätöntä, mutta niin perusteellisesti pelon kulttuuri vallitsee... Näkevät ainoana pakotienä tilanteeseen poistua maasta, jos kuka minnekin pääsee. Karjalan maaseudun miehetkin ovat kauhun vallassa Putlerin liikekannallepanon ja pakkovärväysten takia. Putlerilla on liian massiivinen suojakoneisto ympärillään.

Äänestä

Ukrainan sota on kulutussotaa, siellä par aikaa testataan mikä taistelukentällä toimii ja mikä ei.
Tämä sopii Ameriklalaisille, että joku uhriutuu heidän puolestaan.
Putin päästää höyryjä pois, sen jälkeen jos saatais elää rauhan oloissa, muutaman vuoden.

Äänestä
  • Stasin koneistot pyörivät vieläkin🦾

    Äänestä

Ukrainan rintamalla neljä kuukautta ollut suomalais sotilas kertoi tv ohjelmassa, että taistelut olivat koko ajan sekavassa tilassa. Suomalaisia ollut mukana muutama kymmen ja eräillä oli mennyt räjähdysten keskellä hermot. Ryhmän johtajana toimineena oli joutunut tältä suomalaiselta ottamaan aseen pois itsetuhoisen käytöksen vuoksi, mutta se ei ollut auttanut, vaan laina-aseella sarjatulella päättänyt päivänsä.

Äänestä

"Sota ei yhtä miestä kaipaa, oli hän sitten minkälainen tahansa."

Äänestä
  • No eipä se sota tietenkään mitään kaipaa, ei edes sitä yhtä miestä, mutta sodan loppumisen jo yksikin mies saisi aikaan, kun sellainen vain löytyisi.

    Äänestä

Pitöisi ottaa selvää, minne on joutumassa, kun taistelukentälle haluaa, kyllä siellä uho loppuu.

Äänestä

Eduskunnassa käsitellään tänään Venäjän rajalle suuniteltua raja-aidan tekemistä, aita on tarpeen rajanvalvojienkin mielestä.

Äänestä

Rajalla on nyt jo aita, piikkilangat ja myrkkypylväät. Siitä mistä lehmät ei mene, riittää aidaksi.

Portti piti pystyssä harmaata aitaa ja ilta oli ihanasti rempallaan.

Äänestä

Aitafirmoille on tulossa iso bisnes, kun Venäjän rajalla alkaa satojen miljoonien aitaremontti.

Äänestä

Sarjamurhaaja sekä psykopaatti Putin, täytyy olla pahasti sairas jos tuollaista ihailee.

Äänestä

Kohta 400000 vainaata venäläisillä, hyvä putin tapata vaan omaa kansaa.

Äänestä

Teboil kiittää asiakkaita rahoituksesta venäjälle

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tiedoitusvälineissä juuri kerrotaan, että Venäläisiä on kuollut Ukrainan välisissä taisteluissa 65000 sotilasta. Onko venäjän kansa niin tyhmää, vai välinpitämättömiä nuorista miehistään, etteivät saa murhaaja Putinia pois johdosta keinolla millä hyvänsä ja sotaa loppumaan. Aita saatava mahdollisimman pian itärajalle, koska mitä vain voi tapahtua jatkossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu