Ajaessa kuuluu sellainen ihme kolina ja käytin pajalla, niin totesi, että takarenkaiden välissä olevan "mötikän" puslat ovat täysin loppu ja se pääsee heilumaan. Saakohan mistä niitä puslia ja onko kovin hankala vaihtaa? Kardaanissa kiinni oleva möhkäle.
Vastaukset 3
- Anonyymi
Kait muu myy,kuin merkkiliike!
- Anonyymi
Kunhan selvität varaosanumerot, niin googlella löytyy muiltakin.
- Anonyymi
Veikkaan että aloittaja tarkoittaa vakaajan puslia. Omaan maksoi 5,70 kpl ja korjaamo veloitti muutaman kympin vaihdosta. Riippuu autostakin miten helppo vaihtaa, joissakin saa koko apurungon laskea alas jotta pääsee käsiksi.
Eihän se kolina välttämättä niistä puslista johdu, mutta tuo nyt on yleensä helppo ja edullinen keino kokeilla ensiksi. Oman kokemuksen mukaan jarrusatuloiden liukutapit on usein syyllisiä kolinaan takaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131403
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70676
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.109523Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e101485Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 34477
- 5468
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 52462
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410