Naantalissa ei edes keskustan kerrostaloasunnot mene enää kaupaksi. Vuokrataloille on kysyntää..
ASUNTOKAUPAT HILJENTYNEET
21
798
Vastaukset
- Anonyymi
Keskustan kerrostalot ovat sen hintaisi että ei ihme kun kysyntää ei mee kaupaksi.
- Anonyymi
Asunnot odottavat lottovoittajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asunnot odottavat lottovoittajia.
No, jos sen varaan lasketaan, niin joitakin vuosikymmeniä menee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asunnot odottavat lottovoittajia.
En ostaisi vaikka lotossa voittaisin, sen tekisin että lähtisin tästä paska maasta välittömästi pois.
- Anonyymi
Ei mee kaupaksi kun pyydetään aivan järkyttävää hintaa.
- Anonyymi
Asuntojen hinnat tulevat laskemaan reilusti. Asuntomessualueellakin yritetään epätoivoisesti myydä ylihintaisia mökkejä, muttei kukaan osta.
- Anonyymi
Karvetissa olisi yksi minua kiinostava kämppä vapaana, mutta minua varoitettiin hankkimasta sitä syystä tai toisesta niin keskityn nyt sitten ihan jostain muualta kämppää hakemaan.
- Anonyymi
Keskustassa maksettu tähän mennessä kaksi vuotta pelkkää korkoa, nyt pitäisi myös lyhentää velkaa ja korot on nousseet. Siinä syy miksi myyntiin tulee näin paljon miltei uusia asuntoja..
- Anonyymi
Asunto-osakeyhtiöille taloyhtiölainat ovat iso riski. Asukkaat korvia myöten veloissa, aikana ennen inflaatiota lyhenykset hoidettiin juuri ja juuri mutta ei enää. Kun useampi asukas ei pysty hoitamaan lyhennyksiä, taloyhtiössä on ongelma. Pankki haluaa rahansa.
- Anonyymi
Tuleeko siihen Nuhjalan Aurinkoisen viereen osake vai vuokrataloja?
- Anonyymi
Kuulemma joku palvelukeskuksen vuokra rivitalo siihen tulee.
- Anonyymi
Ihan nättejä
- Anonyymi
Asuntokaupat täysin loppu.Vastaavanlaista tilannetta ei ole ennen ollut kertoi tuttu välittäjä..
- Anonyymi
Kaikkialle maahamme on yht`äkkii rakennettu hirmu määrät uusii asuntoi, mutta mistä niihin saadaan asukkaat. Ja saattaa olla niin, että venäläisetkin pakotetaan kohta poistumaan maastamme niin saadaan suomalaisille nekin osakehuoneistot.
- Anonyymi
Asunnonmyyjät täysin loppu....mihin katosi ikuinen nousu...olkaa huoleti 5 vuoden päästä on taas uudet ikuisen nousun ostajat laumoina näytöillä , asunnot ostetaan jo ennen näyttöä sähköbemarin ratin takaa joka on osamaksulla 99%
Päivälehdet huutaa ....kämpät viedään käsistä , vain hölmö ei ota velkaa ja tule rinkiin.- Anonyymi
Perseaukiset velkaelvikset ovat nyt hätää kärsimässä kun kulissit kaatuvat ja duunit lähtevät alta, 90-luvun toisinto tulossa vain erilaisin speksein ja erilaisilla ongelmilla kuin tuolloin.
Samaa on vain älytön velkaantuminen mikä tekee huolettomista elviksistä varattomia loppuiäkseen. - Anonyymi
Maailma on muuttunut ahneeksi. Sähköautojen hinnat myös aivan liian koreita, ei kannata tuhlata rahojaan sellaisiin. Joudut lataamaan sähköllä ja akut kuluvat, talvi on rankkaa aikaa ja akku tyhjenee vauhdilla. Akun tyhjenemisen huomaa jo kännykässä pakkassäällä.
Sähköautot, tuulimyllyt vain vihreiden juttuja, koska omistavat melkeen kaikki osakkeet. Niitä pitää myydä paljon, jotta osakkeiden hinnat nousevat. Ahneita!!!!
Ei kannata ostaa juuri valmistunutta osakehuoneistoa. Vaikka iäkkäämpiin tulee remontteja, niin on monin verroin halvempia. Uusissa jo yhtiövastikkeisiinkin laitettu se uutuuden LISÄ.
Kyllä meiltä halutaan viedä rahat. Liekö kaikki asuntomessujen asunnot saatu myytyä Luonnonmaalta. Käytiin tutustumassa, mutta jätettiin hankkimatta. Mustia ja harmaita ovat, rumia.
- Anonyymi
Kämppä lähtee mutta velka jää ( yhtiölaina ) joudut siis ottamaan pikavipin 60% korolla että pääset yhtiölainasta eroon.
Eihän tässä näin pitänyt käydä sano oravanpoikanen kun jäi suden ansaan. - Anonyymi
Aivan liian korkeita hintoja pyydetään uusista Naantalin taloista. Ihan tavallisia kerrostaloja, piensellaisia ja halvalla ilmeisesti rakennettu ulkomaisella harmaalla taloudella niinkuin nyt tuntuu olevan kaikkialla tapana. Suomalainen työvoima ei kelpaa, kun pitää maksaa kunnon palkka. Sama asia on marjojenpoiminnassa maassamme. Varmaa ei ole ulkomaisen työvoiman käyttö Naantalin rakennusalalla, mutta muissa suuremmissa kaupungeissa se on maamme tapa.
- Anonyymi
Naantalissa on ulkomaista työvoimaa myös rakennusalalla, tuleepahan nopeasti talot pystyyn.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naantalissa on ulkomaista työvoimaa myös rakennusalalla, tuleepahan nopeasti talot pystyyn.
Eipä ole mitään kiirettä,kun kukaan ei osta. Mitä tulee ulkomaalaisiin rakentajiin, niin pääkaupunkiseudulta löytyy esimerkkejä kiireellä kasatuista kerrostaloista, jotka ovat virheitä täynnä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110954
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452443- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351176Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892