Sitä ei läpäise mikään.
Hyvät palstalaiset, ottakaa Jumalan rakkaus vastaan ja jakakaa sitä, jos ei romanttisen rakkaudenkohteenne kanssa, niin lapsenne tai muun perheenjäsenen. Äkkiä huomaatte että hyviä asioita alkaa tapahtumaan.
Hyvät palstalaiset, ottakaa Jumalan rakkaus vastaan ja jakakaa sitä, jos ei romanttisen rakkaudenkohteenne kanssa, niin lapsenne tai muun perheenjäsenen. Äkkiä huomaatte että hyviä asioita alkaa tapahtumaan.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ööööö. Nyt ei tuo omahyväisyys ihan iske🙂
Todennäköisesti ei iske, jos sielu ja sydän on turta ja täynnä synkkyyttä.
Tahdon yhtyä tähän. Saanko?
Tottakai! Kaikille tilaa riittää, kaikille paikkoja on, kunhan ei ole pahoin aikein liikenteessä.
Minulla on synkkää. Olen menettänyt jotenkin luoton Jumalaan. En tiedä liittyykö se ärsyttäviin uskovaisiin, jotka tuputtavat uskoa joka puolelta, ovat tiukkapipoisia tosikkoja ja pelottelevat helvetillä ja kadotuksella. Muutenkin elän niin vaikeita aikoja ja haasteita tuntuu olevan liikaa. Koen yksinäisyyttä, koska asun yksin eikä minulla ole seurustelukumppania. Itken menneen rakkauden perään, ihmisen, joka on pitänyt minua pilkkanaan. Ihmiset haluavat aina minulta jotakin, en ole heille merkityksellinen. Olisi niin hyvä, jos joku vaikka rukoilisi, että saisin uskoa ja luottamusta Jumalaan sekä voimia kestää tätä elämää. Olen aivan loppu.
Voi rakas ystävä.tuntuu niin pahalta kun Eni voi auttaa😢
Rukoilen puolestasi
Ikävä kyllä myös ne pahat ihmiset usein verhoutuvat uskon taakse, mutta sellaisilla ihmisillä on usein omat demoninsa taisteltavana, se pitää muistaa. Sinä olet arvokas juuri tuollaisena, ja se on totuus. Kenelläkään ei ole oikeutta horjuttaa toisen minuutta ja itseisarvoa. Tämä nyt kuulostaa kliseeltä, mutta positiivisella ajattelulla pääset pitkälle, hyvien asioiden ajattelu muuttuu hyviksi teoksi ja tapahtumiksi.
Kiitos 🙏❤️
Ole hyvä ystäväni💗
Oletko lähestynyt ihmistä joka voisi kysyä sulta tuota? Arvostavasti?
Liian vaikeaa.
Kerrankin palstalla jotain mikä tuo hyvän mielen. Kiitos.
En usko että sitä on koskaan liikaa, täällä nyt ainakaan.