Kylläpä piti olla varkailla huono tuuri. Eikä edes autoa osata ajaa.
https://yle.fi/uutiset/74-20001655
https://yle.fi/uutiset/74-20001655
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
onko tämä kentis se perus huovinen ha Åhlman?
Tuo vaarallinen puu on pitänyt jo ainakin vuodesta 2019 lähtien poistaa Viialankadulta.
"Tekijät ajoivat päin puuta ja jäivät kiinni Viialankadulla
Huittisten keskustassa. Neuvokas paikallinen yrittäjä
auttoi poliisia."
Toivottavasti puisto-osastolla herätyään asiaan viimeistyään nyt. Sama puu voi vahingoittaa muitakin ulkopaikkakunnalta Huiottisiin vieraille tulevia ihmisiä. Nyt lopultakin ne moottorisahat laulamaan.
Oikeastaan kaikki yli 2 senttiä paksut puut yleisten teiden ja katujen varsilta, tulee poistaa. Vapaata aluetta tulisi olla vähintään 50 metrin etäisyydeltä tien keskiviivasta. Tai ehkäpä tuo 50 metriä voisikin oikeastaan olla yleisen tien ja kadun minimileveys.
Tarkoitin 50 metriä tien keskiviivasta molemmille puolille.
Hieno homma kaikkiaan. Tuli turvallinen olo, kun näin kauppareissulla lietekuskin ajamassa sinisellä traktorillansa Risto Rytin katua pitkin.
Käy optikolla kiireesti,se on tumma voortti jolla ajelee.