Mitä vetokoukkua suosittelette

Auto menossa vaihtoon ja uuteen pitäisi hankkia vetokoukku, irroitettavaa mallia.
Nykyisessä on Westfalia, joka on kyllä jämerä, mutta sen lukitussysteemiin en ole tyytyväinen.
Muita vaihtoehtoja, jotka ovat helppokäyttöisiä.
3226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sellainen napista sähköllä avattava on kyllä paras. Sen saa moneen autoon valmiina, kun uutena tilaa. Helppokäyttöinen, eikä tarvitse käsiään liata, kun piilottaa pois näkyvistä.

Äänestä
  • Tuo on ihan hyvä kunhan sille on käyttöä paljon ja muistaa rasvailla ahkerasti ettei jumita.

    Äänestä

Jos olet ostamassa uutta, niin se kannattaa ostaa autokaupan yhteydessä, niin takuut ja hommat hoituu varmasti. Eräskin tuttu vaari säästi ja osti uuteen Raviinsa koukun Koukkupajasta ja pieleenhän se meni. Ei toiminut edes auto sen jälkeen ja asennuskin meni mekaanisesti pieleen. Ei kun auto Toyotalle korjaukseen ja ohjelmien päivitykseen. Hyvää tuossa oli ettei vaarille tullut muita lisäkuluja kuin matkat ja olla pari viikkoa ilman autoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Auto menossa vaihtoon ja uuteen pitäisi hankkia vetokoukku, irroitettavaa mallia.
Nykyisessä on Westfalia, joka on kyllä jämerä, mutta sen lukitussysteemiin en ole tyytyväinen.
Muita vaihtoehtoja, jotka ovat helppokäyttöisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu