Hei!Osaako joku kertoa,että mitä voi tehdä,ei ole rahaa Eläinlääkäriin,niin millä ihmeellä saan poistettua kissan pahat takut?Olen yrittänyt harjjata,mutta se ei tunnu auttavan.Kissan karva on lyhyehkö.Kiitos.
Kissan takut
4
219
Vastaukset
- Anonyymi
Sakset.
Sen jälkeen alat harjata kissan turkkia säännöllisesti.
Eläinlääkäriin on oltava aina rahaa. - Anonyymi
Leikkaa saksilla pahimmat paakut, sitten harjaa sen turkki.
- Anonyymi
Mulla on pitkäkarvainen kissa eikä sil koskaan ole takkuja ollut. Kissan turkkia on hoidettava olipa karvan pituus mikä vain.
- Anonyymi
Miten kissasi ei ole pystynyt hoitamaan turkkiaan. Onko sillä jokin vika selkärangassa tai suussa?
Osta harvahampainen kampa ja yritä sillä kammata turkkia varovasti. Jos et sillätavalla saa pois takkuja,niin ne takut täytyy leikata pois. Osta pienet lasten kynsiin tarkoitetut tylppäkärkiset sakset ettei kissa saa nahkaansa vahinkoa.
Kun takut pois, kampaa/harjaa kissasi turkki ainakin joka toinen päivä hellävaraisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.244555Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1063154Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2063006- 881403
Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk921208Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie271144- 1561052
Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril121895Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA54888Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."33737