Hei!Osaako joku kertoa,että mitä voi tehdä,ei ole rahaa Eläinlääkäriin,niin millä ihmeellä saan poistettua kissan pahat takut?Olen yrittänyt harjjata,mutta se ei tunnu auttavan.Kissan karva on lyhyehkö.Kiitos.
Kissan takut
4
232
Vastaukset
- Anonyymi
Sakset.
Sen jälkeen alat harjata kissan turkkia säännöllisesti.
Eläinlääkäriin on oltava aina rahaa. - Anonyymi
Leikkaa saksilla pahimmat paakut, sitten harjaa sen turkki.
- Anonyymi
Mulla on pitkäkarvainen kissa eikä sil koskaan ole takkuja ollut. Kissan turkkia on hoidettava olipa karvan pituus mikä vain.
- Anonyymi
Miten kissasi ei ole pystynyt hoitamaan turkkiaan. Onko sillä jokin vika selkärangassa tai suussa?
Osta harvahampainen kampa ja yritä sillä kammata turkkia varovasti. Jos et sillätavalla saa pois takkuja,niin ne takut täytyy leikata pois. Osta pienet lasten kynsiin tarkoitetut tylppäkärkiset sakset ettei kissa saa nahkaansa vahinkoa.
Kun takut pois, kampaa/harjaa kissasi turkki ainakin joka toinen päivä hellävaraisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1453985Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville643650Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122954Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152534- 1752206
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa321564Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka491447- 541272
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161063Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1101043