Hinta noin 10 miljoonaa euroa.
Rakennusliike Olavi Järvisen tarjous yli miljoonan kalliimpi kun Varten ja NCC:n tarjous noin 3 miljoonaa enemmän kun Vartella.
Kyllä on ollut ilmaa hinnoissa. Voi vaan miettiä kuinka paljon julkisissa hankkeissa vedetään välistä.
Terveisin Raksa-Rane
Mercedesmies ja rakentaja
Rakennusliike Olavi Järvisen tarjous yli miljoonan kalliimpi kun Varten ja NCC:n tarjous noin 3 miljoonaa enemmän kun Vartella.
Kyllä on ollut ilmaa hinnoissa. Voi vaan miettiä kuinka paljon julkisissa hankkeissa vedetään välistä.
Terveisin Raksa-Rane
Mercedesmies ja rakentaja
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kyllähän Ranen pitäisi väliin vedosta tietää kaiken. Joka päivä poikaystäväsi lykkii peräposkien väliin, niin että tuntuu.
Rane! Kun joudat pullojen keräilyltä, niin haeppa kiskalta spärdäreitä lisää. Saat kunnon kyydit sit kotona
- Timo
Tietääks kukaan osallistuko Raksa Rane yhteiskoulun urakkatarjous kilpailuun?
Netti ei toimi
Millä se osallistuisi? Tiedolla, taidolla vai sijoittajana? Joutilaana kumminkin olisi
Koko projektin tekijänä eli urakoitsijana . Onhan Raksa Rane tehny kesämökinkin. Suit sait sen tason mercedesmies rakentaa jonkun yhteiskoulunkin. Ruottin armeijankin käynyt ja siinä mies joutu todella koville.
Ei mahda joutilas kiireiltään keretä
Olisi tuokin 10 miljoonaa laitettu mieluummin Hennan koulun rakentamiseen. Yhteiskoulu vois jatkaa amiksen väistö tiloissa. Saatasiin säästöjä.
Tuolla 10 miljoonalla olisi saanut kaksi kerrostaloa Hennaan!
Niimpä samaa aattelin että nyt ja äkkiä se Järvikunnan koulu tänne Luhtikylään Hennaan. Saamarin tunarit.
Vanhaa koulua korjattiin 6 miljoonalla, purkukin maksoi maltaita. Kaikki kissan per.... heitettyä rahaa. 10 miljoonaa menee alkusoittoon, laskutöitä tehdään varmasti miljoonilla, kalustukseenkin uppoaa milli.
Tämä on just sitä onnetonta osaamista ja järjenköyhyyttä, kun ensin korjataan 6 millillä ja nyt rakennetaan uusi kymmenellä millillä. Samaan aikaan maksetaan maltaita väistötiloista vanhalla Amiksella. On todella tyhmää touhua viranhaltijoilta ja päättäjiltä.
Nämä vain jäävuorenhuippuja....
Siellä on paljon salattua tietoa ja tehty surkeita valintoja ja päätöksiä. Me maksamme. Uskotaan että nyt vuokratalot saadaan uuteen nousuun ja kaupunkin johtoonkin otetta.
Raksa-Rane missä olet? Valot palaa, mutta ohjaamossa ei näy ketään..
Ei kai vaan ole kärähtäny?
Kyllä Raunon pää on valitettavasti tärähtänyt. Ei onnistu ohjaamon käyttöönotto.