Ainoa asfaltoitu tie Pihlajavedelle tulee Haapamäen suunnasta.
Juuri ennen Koipikangasta on pari-kolme tiemerkkiä painunut vinoon ilmeisesti viime talven aurauksista. Ruman näköistä ja kukaan ei tee mitään.
Sama vika Myllymäentien alussa.
Onko vihje siitä, että kohta on koko Keuruu nurin?
Juuri ennen Koipikangasta on pari-kolme tiemerkkiä painunut vinoon ilmeisesti viime talven aurauksista. Ruman näköistä ja kukaan ei tee mitään.
Sama vika Myllymäentien alussa.
Onko vihje siitä, että kohta on koko Keuruu nurin?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oletko ilmoittanut Elylle asiasta? En ole täysin varma, mutta minusta vaan jotenkin tuntuu sen olevan parempi tapa, kuin itkeä täällä Suomikaksnelosessa. Voin toki olla väärässäkin. Siitä olen kuitenkin varma, että kun osaat jo tännekin näemmä kirjoittaa. Uskon sen onnistuvan myös osoitteessa:
https://liikenne.palautevayla.fi/feedback
En asioi elyn kanssa. Minun puolestani saavat liikennemerkit siellä olla miten vain tai vaikka poistaa. Harvat kulkemiseni Pihlajavedellä osaan ilman merkkejäkin.
Pyydän anteeksi että puutuin asiaan, joka ei minulle kuulu. En arvannut että näitä perkeleen kouluttajia on joka paikassa.
Olisit pitänyt turpasi kiinni
Tietysti - sehän on pihlajavetinen perinne.
Voi pyhä yksinkertaisuus. Kovasti tuntui vielä äsken harmittavan..
Olet vissiin sen tasoinen kaveri, että menisit merkistä itsekkin!!
Vinoon painuneet liikennemerkit näkyy olevan pihlajavetisille saavutettu etu, jota ei saa poistaa. Tasapuolisuuden vuoksi pitäisi kai vielä suorassa olevat merkit kallistaa.
Hakekaa vielä suojelumääräys tuolle vinoudelle. Keuruulla suojellaan kaikki paskat.