Onko vähän kaksinaamaista toimintaa, ekaksi myydään vanhempien aikaan saama yritys ja sit mennään henkselit paukkuen ulkomaille ja nyt tultiin häntä koipien välissä takaisin ja koitetaan myydä taas renkaita…….tuleekohan tästäkään taas mitään
Käyttörengas
6
1606
Vastaukset
- Anonyymi
Huittisisa on muuan liätealan yritys,jolla on paskaa jo kolmannesa polvesa. Liätealan yritykset pysyvät suvusa yleensä pitkään eikä välillä lähretä ulkomaille levittään!
Huittisten ollesa suamen sikaisin pitäjä, on päivystävän liätemestarin oltava alati valppaana ja yleensä koko perhe tukee liätemestaria päivystyksen aikana.
Vapaa aikanansa lietemestari poistuu kotoaan korkeintaan uimahallille tai huittisjärvellä sijaittevaan mökkitontillensa. Ulkomaanmatkailu ei tule kuuloonkaan! - Anonyymi
Kumin puhkeaminen lienee lietesuvun alkuunpanneena voimana. Sota aikana käytettiin kumia kuin kumia kietaisemalla se varren ympärille. On selvää, että tälläkurin vuotokohtia jäi tai puhkeamisia syntyi rynkytyksen voimasta. Niin tai näin, saamme Huittisten seudulla seurata tuon vaurion edesottamuksia niin täällä netissä kuin livenä kaupungilla ja Huittisjärven maisemissa.
- Anonyymi
Kaippa myyvät paskakärryynkin kummeja.
Suomessa on kohtalainen yrittämisen vapaus, ja sen myötä vapaus onnistua, vaurastua, epäonnistua ja köyhtyä. On myös kohtalainen yksityisomistuksen vapaus.
Ystäväni P (r.i.p) sanoi, että kateus on ihailun vilpittömin muoto.- Anonyymi
Jos prätkä ei kulje niin pitää sitä jotain tehdä elintasonsa ylläpitämiseen.
- Anonyymi
Miksi ihmeessä pitää aina hammastella, kun joku yrittää elää yritystoiminnallaan. Mitä se kenellekään kuuluu, jos perhe muuttaa ulkomaille tai jos perheenjäsen harrastaa jotain. Nimensä mukaan yritys kait myy rengaspalveluita ja aiheellista on mielestäni vain se kritiikki, joka ehkä kohdistuisi näihin palveluihin. Pitääkö aina olla haukkumassa ja nostamassa negatiiviset asiat tikunnokkaan. Jos mieli vaatii jatkuvaa kalvamista, kannattaa ostaa purulelu tai järsiä kuivaa kovaa leipää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh721892Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971643- 1411151
- 59678
- 198642
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6626Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako185535- 51500
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337452