Tinderdeittailu lesbona

Anonyymi-ap

Tinderdeittailu lesbona on yhtä karua kuin heteromiehenä. Ellei kamalampaa. Tykkäyksiä yhtä vähän vaikka on kivannäköinen. Deiteille pääsy jossain määrin omat peruskriteerit täyttävän naisen kanssa kovan työn takana. Huoh.Mitähän kokeilisi seuraavaksi...

23

954

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa miettinyt itsekin..

    • Oletko kokeillut Her tai muita lesbo sovelluksia?

      • Anonyymi

        Kokeiltu. Liian vähän käyttäjiä eikä mulle sopivia. Mm
        samat polypanbiinaamat enemmistönä sielläkin.


    • Anonyymi

      Kannattaa vähän kiinnittää huomiota kuviin. Vaihtelevia ympäristöjä ja positiiviset ilmeet, ja sellaisista kulmista, että vartalo on edukseen. Näin se kuulkaa vaan menee, voitte olla älykkäitä ja syvällisiä sitten keskusteluissa, mutta pitäkää kuvat ja tekstit kivoina ja sopivan helppoina. Ei jaarituksia siis.

      • Anonyymi

        Mulla on oikein edustavat kuvat itsestäni, samaa ei voi sanoa kanssatreffailijoista. Pahinta on kuitenkin olemattomat profiilitekstit, jossa ei tule ilmi juuri mitään ihmisen seuranhakutoiveista tai hänestä itsestään. -->en lähde tapaamaan enkä tykkäilemään ko. profiileista.
        Muut tehkööt miten tykkäävät. Pieni deittailuopastus olisi tosiaan paikallaan osalle.


    • Anonyymi

      Ei sinussa ole mitään vikaa. Ei vain sopivia naisia satu kohdalle. Minä taas päädyn treffeille kyllä, mutta ei vain satu sopivaa kohdalle silti.

      • Anonyymi

        Ei ole ongelma etten deiteille pääsisi niin halutessani ja jos ei ole rimaa. En vain lähde juoksentelemaan treffeille ihan tuosta vain. Kaikenlaisia naisia on tullut nähtyä eikä mulla ole ns. selvää tyyppiä että sekään ei ole ongelma sinänsä.


    • Anonyymi

      Kannustan lähtemään treffeille kaikenlaisten kanssa, jotka ehkä voisivat olla. Ei rimaa liian korkealle, vaan avoimin mielin. Ei meistä kukaan ole täydellinen ja varsinkin opit itsestäsi mitä haluat ja mitä et tapaamalla toisia.

      • Tämä👍Jotenkin tuntuu, että jotkut ihmiset ovat vieraantuneet todellisuudesta. Tottakait täytyy olla itselleen potentiaalin ehdokas, että treffeille päätyy, mutta antaa mahdollisuuden tutustua erilaisiin ihmisiin. Voi saada vaikka hyvän ystävän, jos ei sitten kumppania.


      • Anonyymi
        Catfish617 kirjoitti:

        Tämä👍Jotenkin tuntuu, että jotkut ihmiset ovat vieraantuneet todellisuudesta. Tottakait täytyy olla itselleen potentiaalin ehdokas, että treffeille päätyy, mutta antaa mahdollisuuden tutustua erilaisiin ihmisiin. Voi saada vaikka hyvän ystävän, jos ei sitten kumppania.

        Itsellä on kokemuksia että jos pakit antaa niin siitä ei hevillä hyvä ystävyys lähde käyntiin. Puhun oman ikäisistä naisista. Lähes aina toinen osapuoli loukkaantuu tai välit viilentyy. Vaikuttaa muutenkin ett lesbot/sateenkaarevat ihastuu helposti ystäviinsä ja toivotaan salaisesti jotain enemmän. Aika raskasta omasta mielestä kun haluaa tutustua uusiin ihmisiin ihan ystävämielessä välillä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Itsellä on kokemuksia että jos pakit antaa niin siitä ei hevillä hyvä ystävyys lähde käyntiin. Puhun oman ikäisistä naisista. Lähes aina toinen osapuoli loukkaantuu tai välit viilentyy. Vaikuttaa muutenkin ett lesbot/sateenkaarevat ihastuu helposti ystäviinsä ja toivotaan salaisesti jotain enemmän. Aika raskasta omasta mielestä kun haluaa tutustua uusiin ihmisiin ihan ystävämielessä välillä.

        No joo onhan, se noinkin, mutta jos treffeillä molemmat on, sitä mieltä ettei ole mahdollinen kumppani, mutta ystävinä vois pysyä. Itsellä onnistunut ystävyys treffeillä, eikä kumpikaan toivo enemmän, eihän siitä silloin tulis mitään koko ystävyydestä. Siis keski-ikäisiä ollaan.


    • Anonyymi

      sen takia en mene tinderiin koska ihan kun pitäis olla joku myyntipuhe itsestään ja kuvia itsestä.
      Ei oo vaan mun juttu.
      Toinen saa nähdä mut sit ihan livenä miltä näytän. Se on se todellisuus. Ei kuvat.

      • Anonyymi

        Kyllä kuvatkin on jossain määrin, se todellisuus ja näkee oisko mahdollisesti kiinnostusta lähtee treffeille. Onhan tämä nyt rumasti sanottu, mutta jos itse on kuosissa ja treffeille tulis 150kg ihminen, niin olis aikamoinen pettymys
        Turha ruikuttaa, jos itse ei näe minkäänlaista vaivaa etsiä, sitä deittiä. Tuskin kukaan eteesi tupsahtaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä kuvatkin on jossain määrin, se todellisuus ja näkee oisko mahdollisesti kiinnostusta lähtee treffeille. Onhan tämä nyt rumasti sanottu, mutta jos itse on kuosissa ja treffeille tulis 150kg ihminen, niin olis aikamoinen pettymys
        Turha ruikuttaa, jos itse ei näe minkäänlaista vaivaa etsiä, sitä deittiä. Tuskin kukaan eteesi tupsahtaa.

        Aivan. Tasavertaisen kumppanin löytäminen näyttää olevan vaikeeta ihan vaikka itse etsinkin aktiivisesti seuraa, enkä odota että joku hakee kotoa/tupsahtaa syliin/kirjoittaa kuukauden rakkauskirjeitä netissä/kadulla lähestyy.


    • Anonyymi

      Saa kyllä odottaa kärsivällisesti että hyviä tyyppejä tulee markkinoille. Ei ole mitään syytä pariutua väkisin. Vanhempaa "tätiseuraa" en halua myöskään, vaikka kiinnostusta olisikin. Yksipuolista sellaista.

    • Oliskohan joillakin liian isot vaatimukset kumppanille, halutaan kuu taivaalta ja vielä tähdetkin, kaikkee ei voi saada ja jostain vaatimuksesta täytyy luopua.
      Tinderprofiiliin hyvät kuvat itsestään ja selkeä kuvaus, minkalaista ihmistä etsimässä.
      Itseä ei nappaa kirjeenvaihtotoveri vaan tapaaminen mahdollisimman pian.
      Kunhan löytyisi tasapainoinen, järkevä ja itsestään huolta pitävä nainen, niin olis jo jotain.

    • Anonyymi

      Kyllähän se on rulettia on jos tosissaan löytää oikean ihmisen mistään hakusivuilta. Tunnen ainoastaan yhden pariskunnan jotka löysivät toisensa näiltä tapaamis sivuilta ja ovat olleet jo yli kymmenen vuotta avioliitossa ja sanovat että aina vaan ollaan yhtä rakastuneita kun alussa.
      Joten toisille ilmeisesti on ihan luonnollista hakemalla hakea toista ihmistä, ja toiset eivät voisi edes ajatella että netti ratkaisisi ongelmat yksinäisyydestään .
      Joten meitä on moneksi riippuen millätavalla arvostetaan elämää

      • Anonyymi

        Osalle nämä deittisivustot on melkein ainoa tapa löytää edes joku,jos asuu pienessä pitäjässä tai maalla. Tietty, ehkä baareissa tai lesboille suunnatuissa tapahtumissa, vois jonkun löytää. Olen tavannut deittisivuston kautta ihan hyviä tyypejä ja miks ei vois löytyä mahdollinen kumppani.


    • Anonyymi

      Ehkä pelätään epäonnistumisia/pakkeja, mutta kun mitään ei voi saada, jos ei yritä.

    • Anonyymi

      Kappas...tinderistä on tullut polyväen itsekehkuskelutalkoopaikka. Mikäs deittisaitti vallataan, kanssalesbot? ;)

    • Anonyymi

      Katelkaa ruokakaupassa niitä muijia. Tai bensa-asemalla

      • Anonyymi

        Just joo😁 Riippuu missä asuu, koska osa meistä on kehäkolmosen ulkopuolella, siis aika köpsä vinkki.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Just joo😁 Riippuu missä asuu, koska osa meistä on kehäkolmosen ulkopuolella, siis aika köpsä vinkki.

        😉

        Ylemmällä oksalla on minunkin pesäni. 🐿️


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1248
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1135
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      103
      1037
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      903
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      787
    6. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      705
    7. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      170
      667
    8. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      659
    9. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      656
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      603
    Aihe