Tinderdeittailu lesbona

Anonyymi-ap

Tinderdeittailu lesbona on yhtä karua kuin heteromiehenä. Ellei kamalampaa. Tykkäyksiä yhtä vähän vaikka on kivannäköinen. Deiteille pääsy jossain määrin omat peruskriteerit täyttävän naisen kanssa kovan työn takana. Huoh.Mitähän kokeilisi seuraavaksi...

23

967

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa miettinyt itsekin..

    • Oletko kokeillut Her tai muita lesbo sovelluksia?

      • Anonyymi

        Kokeiltu. Liian vähän käyttäjiä eikä mulle sopivia. Mm
        samat polypanbiinaamat enemmistönä sielläkin.


    • Anonyymi

      Kannattaa vähän kiinnittää huomiota kuviin. Vaihtelevia ympäristöjä ja positiiviset ilmeet, ja sellaisista kulmista, että vartalo on edukseen. Näin se kuulkaa vaan menee, voitte olla älykkäitä ja syvällisiä sitten keskusteluissa, mutta pitäkää kuvat ja tekstit kivoina ja sopivan helppoina. Ei jaarituksia siis.

      • Anonyymi

        Mulla on oikein edustavat kuvat itsestäni, samaa ei voi sanoa kanssatreffailijoista. Pahinta on kuitenkin olemattomat profiilitekstit, jossa ei tule ilmi juuri mitään ihmisen seuranhakutoiveista tai hänestä itsestään. -->en lähde tapaamaan enkä tykkäilemään ko. profiileista.
        Muut tehkööt miten tykkäävät. Pieni deittailuopastus olisi tosiaan paikallaan osalle.


    • Anonyymi

      Ei sinussa ole mitään vikaa. Ei vain sopivia naisia satu kohdalle. Minä taas päädyn treffeille kyllä, mutta ei vain satu sopivaa kohdalle silti.

      • Anonyymi

        Ei ole ongelma etten deiteille pääsisi niin halutessani ja jos ei ole rimaa. En vain lähde juoksentelemaan treffeille ihan tuosta vain. Kaikenlaisia naisia on tullut nähtyä eikä mulla ole ns. selvää tyyppiä että sekään ei ole ongelma sinänsä.


    • Anonyymi

      Kannustan lähtemään treffeille kaikenlaisten kanssa, jotka ehkä voisivat olla. Ei rimaa liian korkealle, vaan avoimin mielin. Ei meistä kukaan ole täydellinen ja varsinkin opit itsestäsi mitä haluat ja mitä et tapaamalla toisia.

      • Tämä👍Jotenkin tuntuu, että jotkut ihmiset ovat vieraantuneet todellisuudesta. Tottakait täytyy olla itselleen potentiaalin ehdokas, että treffeille päätyy, mutta antaa mahdollisuuden tutustua erilaisiin ihmisiin. Voi saada vaikka hyvän ystävän, jos ei sitten kumppania.


      • Anonyymi
        Catfish617 kirjoitti:

        Tämä👍Jotenkin tuntuu, että jotkut ihmiset ovat vieraantuneet todellisuudesta. Tottakait täytyy olla itselleen potentiaalin ehdokas, että treffeille päätyy, mutta antaa mahdollisuuden tutustua erilaisiin ihmisiin. Voi saada vaikka hyvän ystävän, jos ei sitten kumppania.

        Itsellä on kokemuksia että jos pakit antaa niin siitä ei hevillä hyvä ystävyys lähde käyntiin. Puhun oman ikäisistä naisista. Lähes aina toinen osapuoli loukkaantuu tai välit viilentyy. Vaikuttaa muutenkin ett lesbot/sateenkaarevat ihastuu helposti ystäviinsä ja toivotaan salaisesti jotain enemmän. Aika raskasta omasta mielestä kun haluaa tutustua uusiin ihmisiin ihan ystävämielessä välillä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Itsellä on kokemuksia että jos pakit antaa niin siitä ei hevillä hyvä ystävyys lähde käyntiin. Puhun oman ikäisistä naisista. Lähes aina toinen osapuoli loukkaantuu tai välit viilentyy. Vaikuttaa muutenkin ett lesbot/sateenkaarevat ihastuu helposti ystäviinsä ja toivotaan salaisesti jotain enemmän. Aika raskasta omasta mielestä kun haluaa tutustua uusiin ihmisiin ihan ystävämielessä välillä.

        No joo onhan, se noinkin, mutta jos treffeillä molemmat on, sitä mieltä ettei ole mahdollinen kumppani, mutta ystävinä vois pysyä. Itsellä onnistunut ystävyys treffeillä, eikä kumpikaan toivo enemmän, eihän siitä silloin tulis mitään koko ystävyydestä. Siis keski-ikäisiä ollaan.


    • Anonyymi

      sen takia en mene tinderiin koska ihan kun pitäis olla joku myyntipuhe itsestään ja kuvia itsestä.
      Ei oo vaan mun juttu.
      Toinen saa nähdä mut sit ihan livenä miltä näytän. Se on se todellisuus. Ei kuvat.

      • Anonyymi

        Kyllä kuvatkin on jossain määrin, se todellisuus ja näkee oisko mahdollisesti kiinnostusta lähtee treffeille. Onhan tämä nyt rumasti sanottu, mutta jos itse on kuosissa ja treffeille tulis 150kg ihminen, niin olis aikamoinen pettymys
        Turha ruikuttaa, jos itse ei näe minkäänlaista vaivaa etsiä, sitä deittiä. Tuskin kukaan eteesi tupsahtaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä kuvatkin on jossain määrin, se todellisuus ja näkee oisko mahdollisesti kiinnostusta lähtee treffeille. Onhan tämä nyt rumasti sanottu, mutta jos itse on kuosissa ja treffeille tulis 150kg ihminen, niin olis aikamoinen pettymys
        Turha ruikuttaa, jos itse ei näe minkäänlaista vaivaa etsiä, sitä deittiä. Tuskin kukaan eteesi tupsahtaa.

        Aivan. Tasavertaisen kumppanin löytäminen näyttää olevan vaikeeta ihan vaikka itse etsinkin aktiivisesti seuraa, enkä odota että joku hakee kotoa/tupsahtaa syliin/kirjoittaa kuukauden rakkauskirjeitä netissä/kadulla lähestyy.


    • Anonyymi

      Saa kyllä odottaa kärsivällisesti että hyviä tyyppejä tulee markkinoille. Ei ole mitään syytä pariutua väkisin. Vanhempaa "tätiseuraa" en halua myöskään, vaikka kiinnostusta olisikin. Yksipuolista sellaista.

    • Oliskohan joillakin liian isot vaatimukset kumppanille, halutaan kuu taivaalta ja vielä tähdetkin, kaikkee ei voi saada ja jostain vaatimuksesta täytyy luopua.
      Tinderprofiiliin hyvät kuvat itsestään ja selkeä kuvaus, minkalaista ihmistä etsimässä.
      Itseä ei nappaa kirjeenvaihtotoveri vaan tapaaminen mahdollisimman pian.
      Kunhan löytyisi tasapainoinen, järkevä ja itsestään huolta pitävä nainen, niin olis jo jotain.

    • Anonyymi

      Kyllähän se on rulettia on jos tosissaan löytää oikean ihmisen mistään hakusivuilta. Tunnen ainoastaan yhden pariskunnan jotka löysivät toisensa näiltä tapaamis sivuilta ja ovat olleet jo yli kymmenen vuotta avioliitossa ja sanovat että aina vaan ollaan yhtä rakastuneita kun alussa.
      Joten toisille ilmeisesti on ihan luonnollista hakemalla hakea toista ihmistä, ja toiset eivät voisi edes ajatella että netti ratkaisisi ongelmat yksinäisyydestään .
      Joten meitä on moneksi riippuen millätavalla arvostetaan elämää

      • Anonyymi

        Osalle nämä deittisivustot on melkein ainoa tapa löytää edes joku,jos asuu pienessä pitäjässä tai maalla. Tietty, ehkä baareissa tai lesboille suunnatuissa tapahtumissa, vois jonkun löytää. Olen tavannut deittisivuston kautta ihan hyviä tyypejä ja miks ei vois löytyä mahdollinen kumppani.


    • Anonyymi

      Ehkä pelätään epäonnistumisia/pakkeja, mutta kun mitään ei voi saada, jos ei yritä.

    • Anonyymi

      Kappas...tinderistä on tullut polyväen itsekehkuskelutalkoopaikka. Mikäs deittisaitti vallataan, kanssalesbot? ;)

    • Anonyymi

      Katelkaa ruokakaupassa niitä muijia. Tai bensa-asemalla

      • Anonyymi

        Just joo😁 Riippuu missä asuu, koska osa meistä on kehäkolmosen ulkopuolella, siis aika köpsä vinkki.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Just joo😁 Riippuu missä asuu, koska osa meistä on kehäkolmosen ulkopuolella, siis aika köpsä vinkki.

        😉

        Ylemmällä oksalla on minunkin pesäni. 🐿️


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3073
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      41
      2694
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1513
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1350
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1261
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      1009
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      126
      922
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      33
      829
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      29
      673
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      621
    Aihe