Saako Suomesta Subaru WRX autoa . Vaikuttaa hyvältä ja on sporttinen. En ole nähnyt missään myytävänä.
Onko mitään kokemusta kellään.
Onko mitään kokemusta kellään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No tossa olisi esim. yksi. Varallisuudestasi en tosin tiedä....
https://www.nettiauto.com/subaru/impreza/13034034
Kiitos! Täytyy harkita ja lukea tekniset tiedot ym. Kuhan pääsis koeajamaan. Onkohan se hyvä ajaa ym.
Ainakin Forester 2.5 XT turbo on ihan kiva käytössä - vaikka onkin vm. 2010
Aikaisemmat Outback ja Lecacy farmarit olivat myös hyviä ajettavia - etenkin talvella.
Kyllä suosittelisin tutustumaan autoon jos on mieluisen oloinen. Ajettavuus on testien mukaan ihan riittävän kohdillaan ja talvellakaan ajettavuus ei muutu ollenkaan huonommaksi. Soundit ovat erittäin hyvät Wrx-boxserimoottoreissa, niitä ei voi kukaan sanoa huonoiksi. Erityinen miinus on vain järkyttävän valtava kulutus.
No en kyllä tiedä yhtään tehokasta autoa, joka menisi pienellä kulutuksella. Kaikki ne hörppää bensaa paljon, kun tehoja käyttää.
Subarulla kaksi matalaa kaksiovista urheiluautoa SRX ja BRZ saakohan niitä sitten Suomesta? Sellainen täytyy koeajaa edes.
BRZ urheiluautoa ei tuoda Eurooppaan . Se saman näköinen kuin Toyota Miata.
Miata on Mazdan urheilumalli. Ehkä Toyota GR86 muistuttaa BRZ mallia.
GR86 ja BRZ taitavat ovat käytännössä sama auto eri logoilla. Kummassakin käytetään 2.4 litraista boxeria, minkä tehoksi on ilmoitettu 228 hevosvoimaa. Moottori on vapaastihengittävä. Erot löytyvät autojen jousituksesta ja yleisesti alustan säädöistä.
Itella ollut pari vuotta Impreza gt -99, kakkosautona ja talvisin käytös. Käy ihmees rundilla, jos jostain tollasen bongaat. Onhan tuo jo tietysti vanha, mut aivan huippu lumessa.
Se oikeesti ampasee valoista liikkeelle, eikä jää siihen rouhimaan luistonesto valo vilkuttaen.