Mistä tietää että on saanut sähöiskun?
Viime viikolla mökillä kun kävin nii epäilen että sain sähköiskun. Sormia silleen nipisteli..ihan kuin pakkasella. Mökillä eioo sähköjä.
Sähöisku!!
18
162
Vastaukset
- Anonyymi
Epäilen että sinulla on mielenterveysongelma sähköiskun sijaan. Olisi varmaankin paras ottaa yhteyttä mielenterveyspoliklinikalle ja kertoa huolesi ennen kuin ongelmasi syvenevät. Pääset hoitoon eikä mitään pahaa ehdi tapahtua.
- Anonyymi
Joojoo mut vaikka on mielenterveysongelmat niin mistä tiedän että saan sähköiskun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joojoo mut vaikka on mielenterveysongelmat niin mistä tiedän että saan sähköiskun.
Psykiatri kertoo...
- Anonyymi
Selvästi takavuosien muotivillitys eli sähköallergia iskenyt aloittajaan !
- Anonyymi
Seksuaalinen herääminen ja sen mukanaan tuomat tuntemukset voivat olla hämmentäviä.
- Anonyymi
Pääasia että mystinen tapahtuma on päässyt aloituksen aiheeksi !
- Anonyymi
Pitää selvittää kokemusperäisesti ota sähköisku kotona aloita ensin taskulampun patterista ja sitten vahvempiin kuten auton akkuun.
lapsena kokeiltiin kielellä ja - napaan.- Anonyymi
Aikuisena voi sitten kokeilla -napaa?
- Anonyymi
Sähköiskun on saanut harvempi.
Sähkön hintaiskun useampi. - Anonyymi
Jos otat pienen 5v sähköpatterin, sellaisen mitä käytetään mm. palovaroittimissa, ja kosketat sillä kieleen, niin siitä tietää miltä tuntuu sähköisku. Mutta ÄLÄ tee sitä jos sinulla on sydämentahdistin tai joku muu laite kiinni kehossasi!
- Anonyymi
Paremminkin tietäisi miltä sähkö maistuu -jos nyt vaan jostain 5V patterita löytäisi.
- Anonyymi
Höpö höpö, ei mitään tekemistä pienjännitelätkyn (230/400V) kanssa. Puhumattakaan keskijännite sähköiskuista tai valokaarista.
- Anonyymi
Mulla on palovaroittinessa 9V patteri, onko tullut vahingossa 4V liikaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mulla on palovaroittinessa 9V patteri, onko tullut vahingossa 4V liikaa?
Annetaan lupa nuolaista sitä sulle, kun oot niin sopiva kaveri.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis2986588Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai495786Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1845246Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614033Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383318Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53293HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523227Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan292998Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112222Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?38998