Kaupungin "päättjie" pitäisi alkaa todella paneutua kokemäen lämmön rahan kulutukseen. Katsotaan läpi sormien ku järvenpää pitää juhliaan firman piikkiin. Jo useampana vuonna.
Kokemäen lämpö
Anonyymi-ap
4
896
Vastaukset
- Anonyymi
Löytyykö faktaa?
- Anonyymi
... ja Kokemäen kaupunki takaa taas n. miljoonan euron lainan .... Hohhoijaa !! Ehkäpä päättäjien tosiaan pitäisi herätä vähän tarkastelmaan tuota rahan käyttöä.
- Anonyymi
Konkurssimiehet johtaa konkurssiin.
Sehän on vaan meriitti! - Anonyymi
MV? Kansassa oli jo 2018 juttu, että Kokemäen Lämpömö hoitaa kaukolämmön pottujauhotehtaalle. Ja nyt pyydetään milliä että voidaan toimittaa lämpöä häiriöttä se pari kolme kuukautta mitä laitos pyörii vuodessa.
https://www.satakunnankansa.fi/mainos/art-2000007005582.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.157242- 233844
- 983624
- 913105
- 553019
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi132874- 332707
- 462514
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132210Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää82005