Poistin Facebook tilini kun syötteessä ei ole kuin sponsoroituja sisältöjä ja mainoksia. Toisaalta olen totaalisen kyllästynyt siihen ja tiedän somen vaikuttavan negatiivisesti.
Ig tilin poistin jo aikaisemmin samoista syistä.
Whatsapin poistan kun saan erään työhomman tehtyä. Hajottaa liiaksi huomiota.
Poistin myös Suomi24 tilini koska en tarvitse sitä.
YouTube tili lähti kanssa poistoon ja peruutin tilaukseni.
En tarvitse somea ja niiden tilejä. Olen roikkunut niissä ihan liian monta vuotta.
Ei enää riitelyä ja negatiivisuutta eikä täysin turhia päivityksiä
Vapautunut olo. Poistin kaikki some tilini
Anonyymi-ap
2
524
Vastaukset
- Anonyymi
Minä en voi poistaa noita tilejä, koska minulla ei ole koskaan niitä ollutkaan. Itse asiassa olen toki tietoinen Facebookista, koska siitä on juttua jopa tavallisissa uutislähetyksissä silloin tällöin, mutta kaikista mainitsemistasi tilinpoistopaikoista en ole edes kuullut.
- Anonyymi
Miksi ihmisen pitäisi olla jossain h-vetin Somessa. Itse en ole yhdessäkään ja olo on kuin Paratiisissa. Ei tarvitse päivittää mitään mihinkään, koskaan ja se on elämää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1622569Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658