https://www-reuters-com.translate.goog/business/autos-transportation/exclusive-toyota-scrambles-ev-reboot-with-eye-tesla-2022-10-24/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en-US&_x_tr_pto=wapp
Toyota myös myöntää Teslan teknologisen johtajuuden. Oli kyllä jo aikakin. Toyota on jäänyt Teslasta jälkeen todella pahasti.
Uusi suunta Toyotalla: yrittää pysyä Teslan perässä
20
59
Vastaukset
- Anonyymi
Teslalla on noin 10 vuoden etumatka Toyotaan. Ehkä 2032 Toyotalla on edes lähelle yhtä hyvä täyssähköauto, kuin Teslalla.
- Anonyymi
Toyotasta pari vuotta sitten Teslaan vaihtaneena pidän surullisena Toyotan nykytilaa. 10-15 vuotta sitten Toyota oli vielä alan huipulla.
- Anonyymi
No ei ole ollut koskaan. Ehkä halpis luokassa on ollut joskus kauan sitten ihan kelpo, ei muuta.
- Anonyymi
Kylläpä on Toyotan omapoika hiljaa. :-D
- Anonyymi
Toyota on kuin transsu joka hukkasi sisäisen identiteettinsä.
Parhaat tekivät yhteistyö sopimuksen: https://www.investmentmonitor.ai/sectors/automotive/where-should-mercedes-and-rivian-establish-their-new-european-ev-factory - Anonyymi
Melko noloa, että Toyotan suosituin 3 kertaa halvempi malli myy kappalemäärittäin vähemmän kuin Tesla Model Y.
Tesla tekee parin vuoden kuluttua enemmän voittoa kuin Toyota!- Anonyymi
Mitä tuolla "voitolla" on autoilijalle merkitystä?
- Anonyymi
Nämä tiedot tulevat Trafilta:
Valmistajakohtaiset tilastot.
1-9/2022
Toyota 10920 kpl.
vw 5429 kpl.
Missä se kauheasti hehkutettu laatupuutteellinen tesla mahtaa lymyillä? Onko se jossakin ja missäköhän?- Anonyymi
Ottaako koville, että Tesla Model Y on nyt maailman suosituin automalli?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ottaako koville, että Tesla Model Y on nyt maailman suosituin automalli?
Tesla on niin pieni valmistaja, että sitä ei löydy edes valmistajien myyntilistoilta. Vikalistojen vikaisimpana kyllä "komeilee". Mahtaa harmittaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tesla on niin pieni valmistaja, että sitä ei löydy edes valmistajien myyntilistoilta. Vikalistojen vikaisimpana kyllä "komeilee". Mahtaa harmittaa.
Ei mene montaa vuotta, niin Tesla on sijalla 1, jos nykyinen kasvuvauhti jatkuu. Ja miksipä ei jatkuisi, Tesla tekee parhaimpia ja turvallisimpia autoja mitä voi ostaa.
- Anonyymi
Hauskaa Toyota hönöjen väittämää kun Toyotalla ei ole kuin yksi Subarun tekemä sähköauto jonka alkutaival on ehkä nolointa vuosikymmeniin.
- Anonyymi
Hyvä, että Toyota myöntää olevansa Teslasta teknisesti jäljessä. Totuuden myöntämällä voi positiivinen kehitys viimein alkaa.
- Anonyymi
Kyllähän Toyota aina perässä pysyy muttei pääse ohi.
- Anonyymi
Toyota hinauksessa?
- Anonyymi
Hyvä Toyota!
Totuus myöntämällä päästään eteenpäin! Vielä kun vetyautoprojektit lopetetaan, niin ostan Toyotan osakkeita.- Anonyymi
Mistä aiot ostaa Toyotan osakkeita?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä aiot ostaa Toyotan osakkeita?
Nordnetistä varmaan saa ainakin tilille ostettua?
- Anonyymi
Tuo onnistuu helposti jopa Toyotalla, ei tarvitse tehdä mitään ja aina pysyvät perässä kuten aina.
Vaikka tekisivät mitä niin perässä hiihtäjä Toyota on ollut aina ja pysyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1723375Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732161Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii542097- 421988
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3941091Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1151015- 46889