Siivous kerrostalot

Anonyymi-ap

Kysynkin nyt voisiko nuo siivoojat pestä putsata siivousparvekkeiden kaiteet? On niin rumanlikaiset siivottomat vihreän sammalen ja noen ym. peitossa ettei hyvältä näytä. Kiitos.

8

318

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meillä kävi lietekaivontyhjentäjä ja hän ainakin puhdisti lähteisänsä lietekaivon kannen sekä kulkureittinsä asianmukaiseen kuntoon! Erinomaista palvelua Huittislaiselta lietteenkuljetusyksiköltä! Valitettavasti kerrostalon kaiteet eivät kuulu hänen toimialaansa..

      • Anonyymi

        Vaan toista soon Huhtamossa kun tatinapölkki jättää
        paskan perseestään niin kuin koira.


      • Anonyymi

        Uimamaisterin märkä päiväuni


    • Anonyymi

      "Kysynkin nyt voisiko nuo siivoojat pestä putsata siivousparvekkeiden kaiteet? "

      Tuokin kyselijäakka olisi voinut ottaa ämpärin ja luutturätin kouraansa. Olisi nyt käynyt jo pyyhkimässäö siinä ajassa sen sammaloituneen kaiteensa, kuin mitä meni aikaa tänne kirjoittamiseen.

      Toivon sydämeni pohjasta, että kukaan ammattisiivooja ei mene puhdistamaan läpitte laiskojen ihmisten, ja etenkään kaikesta marmattavien akkojen mattoparvekkeiden kaiteita. Olkoot paskoissaan, jos eivät itse viitti omaa mattokaidettansa putsata.

      • Anonyymi

        akka on kekka pekki


      • Anonyymi

        Oho? Ota nyt lääkkeet ihan ensteks ja vouhkaa vasta sitten.
        Eikä se välttämättä akka ollut. Ja sikstoiseks kyllähän sitä tekiskin mut on vallalla semmonen että ei saa tehdä enää muut. Sieltä sanotaan firmasta äkkiä että ei kuulu muille. Vaikka olis miten avulias ja haluis tehdä jottai niinkuin ennenkin oli tapana.
        Sinä saat toivoa vaikka syrämmes hajalle mitä vaan mutta ota ne lääkkeet.


    • Anonyymi

      Kyllä nuo saa metsittyä, pian kasvaa jäkälää ja sieniä, kunhan siitä turpoo!

    • Anonyymi

      Mitäpä jos ottaisit yhteyttä talohuoltoon tai isännöitsijään? Vaikea täältä on siivojan löytää juuri tietyn talon kaiteita..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      136
      7474
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      23
      2821
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      298
      1579
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      235
      1295
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      102
      1128
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1119
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1032
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      881
    9. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      876
    10. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      17
      870
    Aihe