Tutuilla sellainen iso laidunmaapelto lähellä Kannuksen keskustaa.
Ovat sinne rakentaneet ensin puusaunan tupakeittiöineen. Sitten tuli kota-tiipii upealla kaminauunilla ja myöhemmin vielä puulämmitteinen palju. Ei näitä ole tarkoituskaan siirtää koskaan mihinkään vaikka laidunmaalle saisi pystyttää vain siirrettäviä rakennelmia.
Tänä kesänä valtuuston jäsen sammui saunaan kunnes tökin hänet hereille. Oli juonut ex-pankinjohtajan kanssa liikaa konjakkia.
Pikkuväki (2 yli 170 kiloista miestä) ja Gromoff pyörivät kuperkeikoin rannan jyrkän alamäen vesirajaan kunnes Gromoffin pää osui laiturin kaiteeseen.
Kun huomasimme ettei verta tullut otimme uudet paukut ja löylyt!
Niin, paljonko maksaa 1-2 hehtaarin laidunmaa joka ulottuu jokeen? Olisi kiva tuoda sellaiseen perhe asuntoautolla kesälomalle..
Paljonko maksaa jokeen ulottuva laidunmaatontti?
Anonyymi-ap
2
231
Vastaukset
- Anonyymi
Korpelassa on myynnissä 25 000 e mökki joenrannalla osta pois. Kuvat ja tiedot löytyy netistä.
- Anonyymi
Ja, natura aluetta:(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899