Lähdetkö suhteeseen ilman kemiaa...

Anonyymi-ap

Yleisesti tuo kolahdus iskee heti tai pienen tutustumisen jälkeen....

23

110

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En, vaadin suhteelta paljon, annan myös.

    • Anonyymi

      Suurimmalle osalle miehiä riittää et on nainen jolla pimppa. Sori rölli taas. Mut te miehet otatte muijan seksin takia.

    • Anonyymi

      En missään nimessä!!! Se ei ole oikein itseä eikä toista kohtaan. Kumppanin täytyy olla luotettu ystävä jota kohtaan on ollut pitkäkestoinen jännite. Se luo arvostusta ja ihailua kumppania kohtaan, eikä toivottavasti katoa koskaan. Rakkautta voi kuvitella saduksi, se lumoaa, vahvistaa, haavoittaa ja hämmentää. Kestävän ihmissuhteen vaikeus, tuntuu peukaloisen retkiin verrattuna maailman helpoimmalta asialta.
      https://youtu.be/9oppfU5of5A

    • Jos ei kiinnostus herää tutustumisen jälkeen, niin ei siitä kovin äkkiä suhdetta tule.

      • Anonyymi

        Monesti molemmat tuntevat samoin...


    • Anonyymi

      Kyllä siinä jotain täytyy olla.
      Jollain tapaa han sitä ensin tutustuu, ennen kuin se suhe alkaa.

    • Anonyymi

      No en.

    • Anonyymi

      En lähde. Kyllä vetovoimaa pitää olla. Ja siihen tangoon tarvitaan kaksi.

    • Anonyymi

      Kemia saa minut tekemään asioita muuten en mene rajan yli. Eli en.

    • Anonyymi

      Kaveruus suhde ei toimi.Kemiaa tai ei mitään...

    • Anonyymi

      En lähde. Suhde ilman rakastumista on elämän tuhlausta.

    • Anonyymi

      Se menee myös ohi jos mies ei osaa toimia. Eli en, en lähtisi ilman kemiaa suhteeseen. Mutten myöskään juokse sen perässä, koska kemia voi syttyä uudelleen ja uudelleen yhdessä suhteessa.

      • Anonyymi

        Totta jos sitä kipinää on ollut.


    • Kyllä sitä kemiaa pitää olla😊 muuten en lähtis…

    • Anonyymi

      Ilman koeputkia en lähe.

    • Anonyymi

      No se A naisen kaipaaja ainakin lähti semmoseen suhteeseen, teki jopa lapsen sen ei-kemiaa-henkilön kanssa. Meitä on moneksi ..

    • En.

    • Anonyymi

      En lähde. Kemiaa on oltava. Itse olen jo vanhempi nainen itä Helsinki .Riesana ollut vissin jo 18-vuotta ,itseäni nuorempi mies .joka kerrostalon piha känissä kerto rakautta minuun.Uskomatta ei kinosta ja toista ei voi pakotaa rakauteen.Kehtaa sanoa katso minulla seisoo känissä.Olet niin seksy.Mitän muta ei akattomat eronet ja lesket hae itä Helsinki kuin patjaa.iältä 55-75v. Katsovatko liikaa viihdekanavia ja luulevat jokainen nainen on valmis heidän kanssan sala suhde?1 totutden torvi on pyöränsä kanssa pitkin itä Helsinkiä,huikaa otaa leijona vinapulosta joka mahtu taskuun.Halpa isku paikka kävely ja pyörätie.Ymärtäättä jos nainen ulkoile ei ole vapaata riistaa silti.Vaikka ulkoilisi yksin.

    • Anonyymi

      En. Ei ole tarkoitettu että kaikkien kanssa on kemiaa, ja on löydettävä semmoinen ihminen joka sopii itselle. Rakkaus on molemminpuolista, yhteiset säännöt elämälle.

      • Anonyymi

        Olen tässä kohtaa samaa mieltä. Ei ketään voi eikä pidä pakottaa tuntemaan yhtään mitään. Sitä kemiaa joko on tai ei ole. Pelkän kemiaaän perusteella en silti ryhdy suhteeseen. Pitää olla muutakin yhteistä. Jokin yhteinen perusajatus elämästä ja siitä, mitä halutaan. Ja ennen kaikkea luottamusta ja lojaalisuutta. Suhde jota suojataan ulkopuolisilta ja joka kantaa yli vaikeiden aikojen. Mikä järki koko hommassa muuten olisi. En etsi mitään molemminpuolista hyväksikäyttöä tai kultakaivosta. Oma kulta olis kiva, mutta riittää, jos on muita tärkeitä olentoja elämässä.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1023
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe