Onko normaalia

Anonyymi-ap

Onko tämä lääkkeissä (antipsykootit) oleminen
Normi-elämää? Onko lääketietoisuus ihmisen
Luonnollinen olotila?

6

301

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei oo normaalia. Psykoosilääkkeet lisäävät psykoosin uusiutumisen riskejä. Seuraus:lisää lääkkeitä ja sairaampi ihminen. Diapameja kuuluisi käyttää psykoosin hoitoon mutta niitä ei määrätä koska niiden patentti on umpeutunut. Lääkärit pitävät yllä myyttiä parantumattonasta skitsofreniasta kun syöttävät antipsykootteja.

    • Anonyymi

      Elin lääkkeissä pitkälle yli 10 vuotta, ja kun se jäi taakse, niin vasta huomasin, miten valtava ero voikaan olla.
      Omasta mielestäni tuntuu normaalimmalta ilman lääkkeitä.

      Tietoisesti vai tiedostamatta olet etsimässä vastausta tietoisuudelle ?
      Ajatustyö on kyllä hyvää ajankulua, kunhan pysyy suurin piirtein realiteeteissa.

    • Anonyymi

      Niin,mikä on se NORMAALITIETOISUUS?
      Itse otan ssri-lääkettä masennukseen
      Olen ns lääkitty mutta onko vaihtoehtoja?

      • Anonyymi

        Lääkkeiden käytössäkään ei ole mitään pahaa.
        Jotkut kokevat lääkityksen hyödylliseksi ja tarpeelliseksi, eikä kaikilla ole vaihtoehtoja.

        Normaali, se on jokin epämääräinen käsite, johon ei kai ole oikeaa vastausta.
        Kuka mitäkin pitää normaalina, jo sekin jakaa ihmisiä moneen eri mielipiteeseen.

        Omalla kohdallani käsitän normaaliksi sen, kun vuosia söin lääkkeitä, eikä mikään tuntunut sinä aikana oikein todelliselta, pienessä tokkurassa koko ajan, niin lääkitysten loputtua palasi normaalilta tuntuva olotila.
        Minulle normaaliksi riittää se, kun tiedän mitä teen, minne menen, ajatukset toimivat selkeästi, tunteet tuntuvat, ja jokainen tunne saa aikaan jonkinlaisen reaktion, jonka pystyy mielessään huomaamaan.

        Joskus mietin, että lääkkeet lamasivat niin, etten pystynyt ajattelemaan, mutta ei se ollutkaan niin, ajatteleminen toimi kyllä, mutta se ei saanut mitään tunnereaktioita aikaiseksi, ajatteli mitä tahansa. Sekin oli jo jotain epänormaalia.


    • Tämä kirjoittelu on ihan turhaa. Lue mun kirjaa. Se kertoo siittä, kuinka yhteiskunta maksimoi kiusaamisen yrityksessa tuhota eläimet. Eläimet kun delaa, ei jää ketää jauhaa henkisiä. Niin niitä joita piilottelet kanssakiusaajalta.

    • Anonyymi

      Psykiatrian lääkkeissä osastolla ollessani tunsin kuinka olisin ollut tyhjä kuori joka tuijotti seinää. Kuin tietoisuuteni olisi rajoittunut näköaistiini mutta sisin oli leikattu. Pää oli utuinen, ajatustoiminta ahdistavasti kuin jarrutettuna ja pysäytettynä. Kognitiivisia vaikeuksia lääkkeissä mistä turhautumista ja huolta. Painostava väsymys, jaloissa levottomuutta seurauksena dopamiinin salpaamisesta. Hitautta liikkeissä, eleettömyyttä ja jähmeyttä. Välittäjäaineet kidnapattu psykiatrian tahdon mukaisiksi jotka oli kidnapanneet tunne-elämänkin ja muokanneet sitä. Tehneet minusta erilaisen ihmisen erilaisine reaktiomalleineen. Painostaneet minut tuohon.

      Eikä tuo ole normaali luonnollinen olotila. Valitettavasti luonnolliseen olotilaan en koskaan enää pääse vuosikausien psykiatrian aineiden käytön jälkeen. Lääkkeiden poisto ei palauta tilannetta entiselleen. Koska ne tekee muutoksia sinä aikana kun me käytämme niitä niin tunnetasolla kuin fyysisestikin hermostossa, reseptoreissa, jopa hormoneissa, tai miten kehossamme tuntoaisti toimii. Vuosikausien käytöstä on hermosto ollut sekaisin

      Kaipaan monesti sitä aitoa oloa mikä minulla oli ennenkuin psyykenlääkkeet oli turmelleet aivojani ja muuttaneet minut.

      En koskaan palaudu sellaiseksi jonka tunne-elämä oli sellainen kuin millaiseksi minut oli luotu. Tulen aina olemaan psykiatrian aineiden muokkaama ihminen jonka kemikaalit on pakottaneet aivoni muokkaamaan itseään toisenlaisiksi. Olen nykyään se jonka aivoissa ja tunne-elämässä on jäljet (arvet) psykiatriasta.

      Tunnen oloni normaalimmaksi ilman lääkkeitä. Tunnen arpia kehossani kaikista muutoksista mitä lääkkeillä kehoni toimintaan tehtiin. Pelkäisin olla enää lääketietoisuudessa. Se olisi painajainen minulle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      140
      1409
    2. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      264
      1317
    3. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      64
      1088
    4. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      68
      1044
    5. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      930
    6. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      43
      891
    7. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      70
      825
    8. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      802
    9. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      58
      760
    10. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      756
    11. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      67
      733
    12. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      706
    13. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      28
      690
    14. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      88
      643
    15. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      628
    16. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      187
      544
    17. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      24
      544
    18. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      534
    19. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      13
      534
    20. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      40
      517
    Aihe