No nythän onkin Raisiolaiskoulussa kovaa kyytiä. Poliisit tuttu näky koulussa ja huumeita myydään julki ja salaa, oppilaat huumehöyryisenä koulussa ja kiusaamista /pahoinpitelyitä.
Näyttää pahoin, että opettajat ja reksikin vain lakaisee ongelmat matonalle, onko pelkona TE-toimiston jono ja tilipussin vähyys.
Mutta, mitä tulee Kiva koulu on vain klisee, jota käytetään kun muuta ei enää keksitty ja tuohan se rahaa-> sen sanominen koululle.
Muutamaksi yöksi putkaan tuollaiset niin eiköhän totuus alkaa välähtämään tuollaisten kakaroiden aivoihin.
Raision koulussa kovaa menoa...
10
203
Vastaukset
- Anonyymi
Kouluihin pitäisi saada käyttöhuone jossa olisi luvallista pössäytellä.
- Anonyymi
Huoneethan on jo kuka tietää kuka ei kysyvä ei tieltä eksy
- Anonyymi
Valitettavasti nykyinen lainsäädäntö estää alle 15v säilömisen putkaan. Se kiinnostaisi enemmän aiheuttaako ongelmia Ville, Kalle ja Jorma vai kenties Mehmed, Ali ja Muhammed.
- Anonyymi
Noi jälkimmäiset.
- Anonyymi
Onx Lallu taas ollu asialla?
- Anonyymi
Persunpaskoja ihan jokainen
- Anonyymi
Ota hote!
- Anonyymi
Rehtorit eivät uskalla enää puuttua lasten tekemisiin kun pelkäävät heitä. Valitettavaa.
- Anonyymi
Kyllähän teinipojat ovat tosi pelottavia kun heillä hupparit päässä.
- Anonyymi
Korkeampi testosterintaso ja nopeammat nyrkit
ja oikeutettu viha valkoisen ylivallan kapitalistisen yhteiskunnan edustajia ja rakenteita kohtaan
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512