Ei ole minkäänlaista statusta niin ei tarvitse status symboliakaan ostaa. Koitapa 5 tonnia kuussa tienaavana koodaajana sopeutua kaveripiiriin jollain hemmetin dacialla. "ooksää harjottelussa" "onko työkkärin palkattomat tännekin jo tulleet" Mersulla ajaessa ei synny mitään turhaa älämölöä ja köyhät valivali keskusteluineen älyävät pysyä loitolla. Mutta eipä dacistit tosiaan näistä status asioista mitään tiedä kun aina ovat olleet pohjansakkaa ja ajaneet sillä halvimmalla romulla mitä rahalla saa.
Vastaukset 12
- Anonyymi
On se tilitys tuokin , useimmilla se rima vaikuttaa olevan liian korkealla jo heti alkaessa. On se hyvä kuitenkin että suurin määrä ihmisistä valitsee kaveripiirinsä itse ja toiset hakee sitä omaa paikkaa koko ikänsä !
- Anonyymi
Dacistit ymmärtävät hyvin, että auto ostetaan tarpeeseen. Ei mitään kuviteltua statusta nostamaan.
- Anonyymi
Status on kaikkea muuta kuin kuvitteellinen käsite tässä yhteiskunnassa. Statuksella ja suhteilla kaikki homma toimii. Ei tätä tietenkään rivityöläiset tiedä.
- Anonyymi
On niitä "statusautoilijoita" nähty tarpeeksi. Säälittää ja myös naurattaa ne luuserit.
- Anonyymi
Kumpi olikaan se luuseri jos verrataan:
100k vuodessa tienaava 50k mersulla ajava siististi pukeutunut ja hygieniasta huolehtiva mies. Pankkitilillä makaa 6 numeroinen summa kuin myös sijoituksissa.
25k vuodessa tienaava 10k dacialla ajava näivettyneisiin verkkareihin pukeutunut, henkilökohtaisen hygienian unohtanut jäärä. Hän kehuu että ostin "järkevän" auton niin on varaa millä mällätä, tilillä ollen satasia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kumpi olikaan se luuseri jos verrataan:
100k vuodessa tienaava 50k mersulla ajava siististi pukeutunut ja hygieniasta huolehtiva mies. Pankkitilillä makaa 6 numeroinen summa kuin myös sijoituksissa.
25k vuodessa tienaava 10k dacialla ajava näivettyneisiin verkkareihin pukeutunut, henkilökohtaisen hygienian unohtanut jäärä. Hän kehuu että ostin "järkevän" auton niin on varaa millä mällätä, tilillä ollen satasia.Mutta kaikki mersulla ajavat eivät ole sata tonnia vuodessa tienaavia. Joukossa on niitä, jotka yrittävät esittää jotakin autollaan, vaikka ovat PA.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kumpi olikaan se luuseri jos verrataan:
100k vuodessa tienaava 50k mersulla ajava siististi pukeutunut ja hygieniasta huolehtiva mies. Pankkitilillä makaa 6 numeroinen summa kuin myös sijoituksissa.
25k vuodessa tienaava 10k dacialla ajava näivettyneisiin verkkareihin pukeutunut, henkilökohtaisen hygienian unohtanut jäärä. Hän kehuu että ostin "järkevän" auton niin on varaa millä mällätä, tilillä ollen satasia.Ongelman ei tarvitse olla iso, jos se on päässä.
- Anonyymi
Vikrenin Einaria joku koetti mollata kun laittaa satoja tuhansia henkilöautoon.
Piti Einaria hölmönä. Einarilla oli vastaus valmiina ja totesi: On siinä mies
kun laittaa viimeiset rahat Volvoon. - Anonyymi
On sulla "poju" tosi ongelmat,miten aiot selvitä loppuelämäsi kun noin päässä kiristää ??
- Anonyymi
Ei ole minkäänlaista statusta niin ei tarvitse status symboliakaan ostaa. ............On sulla "poju " ongelmat, miten aiot selvitä loppuelämäsi kun noin päässä kiristää
- Anonyymi
Mulla vanne kiristää päätä ja Jopossa on kumit tyhjät. Ihan vetää hiljaiseksi kun ei pääse hakee keppanaa kyliltä. EIKÄ OLE EDES SITÄ DACIAA, EIKÄ TULE 😀
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521060
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113994Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust49978Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7874- 89816
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.4684Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25637Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it190633- 73607
- 57603