MIKROYRITTÄJÄN MINIMAAKELLARI.

Anonyymi-ap

Monenmoista tarinaa on saatu lukea ja aina vaan paranee.
Kaiva maahan vanha arkkupakastin, kulkutunneli arkulle rautaovella ja maisemoi se.
Kotoisasti kotoisampi rakennusteknillinen ratkaisu on rakentaa pellistä ja uretaanilevyistä pieni huone pursutellen urtsia saumoihin, sekä asentaa kylmäkone.

Rakennettu talo aijaten valokuva “Olohuoneesta” jossa betonipilarit ja palkit kokoa että vaikka rakentaisi pienen pilvenpiirtäjän olohuoneen päälle.
Talo on ruiskubetonoitujen tolppien nokassa, mutta ei voi aijata talosta kuvaa, koska se tuntuisi lapsien raiskaamiselta.

On uima-altaasta valokuva taustalla tosin talo joka ei ollut vielä nostettu tuolloin tolpppien päälle.

Uima-altaan vedensuodatus tapahtuu juomavesisuodattimilla, jotka suodattimet toimii tänäkin päivänä paineettomina ja on valokuvauskiellossa isännän osoittaen etusormellaan painemittaria, koska on raiskausvaara.

9 rain tontti on aidattu kahden buudelin ulkoilualueeksi, jossa ne on opetettu kakkimaan kirsikkapuun vierelle, sinne historiallisen kivimuurin kupeeseen, joka kivimuuri on niin ainutlaatuinen ja yksityinen, museoviraston suojelema matkailunähtävyys, että siitä ei ole lupa räpsräps.

Korealaisille kakaroille on oma temmellysalueensa jossa on maja puussa, kyllä, maja puussa, on on uskokaa, on maja puussa ja sekin raiskausvaaran johdosta valokuvauskiellossa.

Hetken mielijohteesta isäntä osti liisinkiosamaksusopimuksella avomersun, mutta kuukausierien maksujen laiminlyönnin vuoksi se on palautunut autojobbarille, jonka johdosta räps isännän istuessa avomebassa on mahdottomuus.

Nyttemmin tämä merkittävä henkilö, entinen metropoli-ihannoija juntti kun on, niin on ryhtynyt yhdenmiehen matkailunedistämistoiminnallaan nostamaan BuriburiNamin thaimaan matkailun kärkisijoille.
Hänellä on paljon valokuvia mm. suomalaisen uimalasta joka ei valmistu koskaan, mutta onhan hänellä oma hotellin uima-allas hätätilaratkaisuna, jossa asiakkaat voivat valokuvata varpaitaan.
Hänellä on paljon imuroituja maisemavalokuvia ja tietoisuus palveluista joita on tarjolla hampurilaisista ja hotdogeista lähtien tähtiravintoloihin.

On kilparataa ja jalkapallostadionia, vaan puuttuu hotellitarjonta palvelemaan kyseisiä siten että niitä voisi hyödyntää enemmänkin kuin silloin tällöin yksittäisiin tapahtumiin.

Hänellä on ratkaisu asiaan kiinteistösijoittaja kun on, hänen ravintolapäällikkövaimonsa ja vaimon siskon pitopalveluyritys ryhtyy vuokraamaan telttoja, joissa telttapaketeissa mukana pieniä arkkupakastimia joita retkeiljät voivat kaivaa maahan ja säilyttää niissä keppanaa.
Plustelttapaketin vuokraajille aamupalana makeita hodareita ja paikallista viiniä, sekä ilmainen roskapönttö.

Pääomaa toiminnalleen hän on ryhtynyt hankkimaan 8 vuoden suunnitelmallaan satsaten ⅔ osaa omaisuudestaan suomeen jossa on havainnut kaupungin vanhojen vuokrakerrostalojen arvonnousun remontoidessa olevan huikea ja kansa jonottaa jo mahdollisuuksia saada ostaa vuokratalosta itselleen omistusasunto.

110%

1

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rakennusexperttimme on rakentanut kotitekoisen jääkaapin ja kaivanut sen maahan.

      Haloo.

      Sama rakennusalan huippuosaaja on rakentanut maakellarinsa päälle 450 neliötä parasta mitä rahalla saa ja maantasoon autotallin ja tekniset tilat.

      Eikös siihen alakerran osuuteen olisi voinut rakentaa pientä huonetta vuoraten sen uretaaneilla pursottaen saumat tiiviiksi ja pelti päälle, sekä se kylmäkone surisemaan sinne?
      Ilmanvaihtokin olisi onnistunut.

      Taitaa tämä meidän rakennusmestarimme olla mestari enemmälti noissa sukittamis- ja alipaineviemäröintihommissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      199
      4740
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      204
      3410
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      121
      2952
    4. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      156
      2932
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      44
      2860
    6. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      13
      2297
    7. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      52
      2288
    8. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      73
      2186
    9. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      55
      2025
    10. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1995
    Aihe