Monenmoista tarinaa on saatu lukea ja aina vaan paranee.
Kaiva maahan vanha arkkupakastin, kulkutunneli arkulle rautaovella ja maisemoi se.
Kotoisasti kotoisampi rakennusteknillinen ratkaisu on rakentaa pellistä ja uretaanilevyistä pieni huone pursutellen urtsia saumoihin, sekä asentaa kylmäkone.
Rakennettu talo aijaten valokuva “Olohuoneesta” jossa betonipilarit ja palkit kokoa että vaikka rakentaisi pienen pilvenpiirtäjän olohuoneen päälle.
Talo on ruiskubetonoitujen tolppien nokassa, mutta ei voi aijata talosta kuvaa, koska se tuntuisi lapsien raiskaamiselta.
On uima-altaasta valokuva taustalla tosin talo joka ei ollut vielä nostettu tuolloin tolpppien päälle.
Uima-altaan vedensuodatus tapahtuu juomavesisuodattimilla, jotka suodattimet toimii tänäkin päivänä paineettomina ja on valokuvauskiellossa isännän osoittaen etusormellaan painemittaria, koska on raiskausvaara.
9 rain tontti on aidattu kahden buudelin ulkoilualueeksi, jossa ne on opetettu kakkimaan kirsikkapuun vierelle, sinne historiallisen kivimuurin kupeeseen, joka kivimuuri on niin ainutlaatuinen ja yksityinen, museoviraston suojelema matkailunähtävyys, että siitä ei ole lupa räpsräps.
Korealaisille kakaroille on oma temmellysalueensa jossa on maja puussa, kyllä, maja puussa, on on uskokaa, on maja puussa ja sekin raiskausvaaran johdosta valokuvauskiellossa.
Hetken mielijohteesta isäntä osti liisinkiosamaksusopimuksella avomersun, mutta kuukausierien maksujen laiminlyönnin vuoksi se on palautunut autojobbarille, jonka johdosta räps isännän istuessa avomebassa on mahdottomuus.
Nyttemmin tämä merkittävä henkilö, entinen metropoli-ihannoija juntti kun on, niin on ryhtynyt yhdenmiehen matkailunedistämistoiminnallaan nostamaan BuriburiNamin thaimaan matkailun kärkisijoille.
Hänellä on paljon valokuvia mm. suomalaisen uimalasta joka ei valmistu koskaan, mutta onhan hänellä oma hotellin uima-allas hätätilaratkaisuna, jossa asiakkaat voivat valokuvata varpaitaan.
Hänellä on paljon imuroituja maisemavalokuvia ja tietoisuus palveluista joita on tarjolla hampurilaisista ja hotdogeista lähtien tähtiravintoloihin.
On kilparataa ja jalkapallostadionia, vaan puuttuu hotellitarjonta palvelemaan kyseisiä siten että niitä voisi hyödyntää enemmänkin kuin silloin tällöin yksittäisiin tapahtumiin.
Hänellä on ratkaisu asiaan kiinteistösijoittaja kun on, hänen ravintolapäällikkövaimonsa ja vaimon siskon pitopalveluyritys ryhtyy vuokraamaan telttoja, joissa telttapaketeissa mukana pieniä arkkupakastimia joita retkeiljät voivat kaivaa maahan ja säilyttää niissä keppanaa.
Plustelttapaketin vuokraajille aamupalana makeita hodareita ja paikallista viiniä, sekä ilmainen roskapönttö.
Pääomaa toiminnalleen hän on ryhtynyt hankkimaan 8 vuoden suunnitelmallaan satsaten ⅔ osaa omaisuudestaan suomeen jossa on havainnut kaupungin vanhojen vuokrakerrostalojen arvonnousun remontoidessa olevan huikea ja kansa jonottaa jo mahdollisuuksia saada ostaa vuokratalosta itselleen omistusasunto.
110%
MIKROYRITTÄJÄN MINIMAAKELLARI.
Anonyymi-ap
1
80
Vastaukset
- Anonyymi
Rakennusexperttimme on rakentanut kotitekoisen jääkaapin ja kaivanut sen maahan.
Haloo.
Sama rakennusalan huippuosaaja on rakentanut maakellarinsa päälle 450 neliötä parasta mitä rahalla saa ja maantasoon autotallin ja tekniset tilat.
Eikös siihen alakerran osuuteen olisi voinut rakentaa pientä huonetta vuoraten sen uretaaneilla pursottaen saumat tiiviiksi ja pelti päälle, sekä se kylmäkone surisemaan sinne?
Ilmanvaihtokin olisi onnistunut.
Taitaa tämä meidän rakennusmestarimme olla mestari enemmälti noissa sukittamis- ja alipaineviemäröintihommissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2226306Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1895882Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai165465Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j764150Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1423497Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1303313HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok213016Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan82492Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2432382- 1302264