Onko täällä ravintola-alan tyyppejä jotka kokee että pullojen ja juomien inventaarioon saa menemään tuhottomasti aikaa.
Ollaan kehittämässä juomainventaarioon apukeinoja. Pulloja ja tynnyreitä ei tarvis enää laskea vaan niihin laitettaisiin (RFID)-tägit joiden avulla ne saa laskettua kaikki kerralla esim. vaikka metrin päästä.
Kiinnostaisko tällänen ratkaisu? Olisko se kannattavampaa kuin manusti laskea kaikki läpi (skannerilla tai vaa'alla tai ihan kynä/paperilla) ?
Tyypit ravintola ja baarialalla, onko juomainventaario hanurista
0
261
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921816- 851272
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56848- 47761
- 36752
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47701- 33683