Tärkeitä elämänohjeita, myös matkailuun.

Anonyymi-ap

Ennen alkoon menemistä, opiskele viinilehdet.
Kun suunnittelet matkaa, älä unohda triptrappia.
Kun olet matkallasi, niin muista mitä olet lukenut ravintola-arvosteluista.
Jos teet autokauppaa tai ostat autoosi renkaat, niin lue ihmeessä kaikki julkaistut testit.
Kun rakennat puolenmillin talon ja maksat piirustuksista kymppitonnin, niin anna kuvat mestarille joita kukaan ei lue.

Pääsäännös, älä ajattele itse, älä tee mitään ilman selvittämistä mitä muut on tehnyt tai mitä mielipidettä muut on, näin voit enemmistön kanssa olla samaa mieltä ja aina kaikessa oikeassa.

12

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei vaan tee kuten sensei. Osta kaikkia viinejä yksi pullo ja valitse suosikkisi jota juot lopun elämääsi.
      Käy kaikissa Thaimaan ravintoloissa ja valitse itse suosikkisi jossa käyt lopun elämääsi.
      Autokaupassa luota vanhaan muistikuvaasi että Lada on kuningasauto ja siitä ei auto ole parantunut. Ajat sillä sitten lopun elämääsi niin että tuuli suhisee ja puukuulat hyväilee vartaloasi, Blaupunktista soi Moskovan radion sinfoniaorkesteri.

      • Anonyymi

        Toro-Laiffisella taas herne nenussa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toro-Laiffisella taas herne nenussa?

        Numpa senssukalla taas lildo poikittain ...sanonko missä... jääköön sanomatta.


    • Mä olen mies joka kulkee om,ia polkujaan. Kun infarktin ja leikkauksen jälken lääkäri määräsi lääkkeet Bisoprol 2,5 mg, Cardace 3,75 mg, Cordarone 200 mg, Disperin 100 mg ja Marevan 5 mg niin mä sanoin sille että mä teen kyllä itse omat valintani.

      Ostin kaupan nurkalta Siklosporiinia ja takrolimuusia ihan maun takia ja päälle otin päälle 8 Panadolia ja reilusti tenttua. Mitä ne lääkärit tietää mikä minulle sopii??
      Minä päätän omista asioista itse, enkä mene valta virran mukana. Minuahan ei määräillä se on aivan varmaa.

    • Anonyymi

      Kertoo paljon Pasasen koulumenestyksestä tuo "minä itte" -ajattelu. Ei tartte kenenkään opettaa eikä neuvoa Pasasta, kun hän tietää ihan itte mitä tekee.
      Elämä on aivan liian lyhyt tehdä kaikki virheet itse, jos ei osaa kuunnella neuvoja toisilta ja kokeneemmilta. Sitä varten on olemassa koko koululaitos, että siellä opittaisiin.
      Tuo on kyllä kuultu Pasaselta sata kertaa muulloinkin, ettei hänen tarvitse katsoa mitään netistä tai kartasta, koska "hän on jo täällä". Asui vuosia joen vieressä, mutta ei tiennyt mikä joki on kyseessä, koska hänen ei tarvinnut tietää koska "hän on jo täällä". Samaten hän luuli että Hin Lek Fai on oma kaupunkinsa.

      Nyt Pasanen on viinien asiantuntija maistelemalla niitä itse kuuntelematta ketään ja edes tietämättä mitä juo ja mistä. Oikea tieto on myrkkyä Pasaselle, koska tieto on ristiriidassa hänen ainutlaatuisen mutu-tuntuman kanssa.
      Tähtitiedekin on Pasasen mukaan "kiinalaista sontaa". Pasanen kun on tähtitieteilijäkin vain pelkästään katselemalla tähtiä taivaalla.

      • Anonyymi

        Annan sinulle neuvon / elämäohjeen, älä sekoita henkilöitä äläkä vääristele muiden kirjoittamaa, sekä paneudu enemmän omaan elämääsi muiden sijaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Annan sinulle neuvon / elämäohjeen, älä sekoita henkilöitä äläkä vääristele muiden kirjoittamaa, sekä paneudu enemmän omaan elämääsi muiden sijaan.

        Kuten aloittaja tekee...?


      • Anonyymi

        Voit vapaasti kerto sinun koulumenestyksestä.


    • Anonyymi

      Oltiin kuntouttavassa työkokeilussa Jyväs kylässä puusepän tunnilla. Minä siinä rakentelin siinä suurta erinomaista lintu lautaa, kun ope sanoi minua hyväksi mieheksi. Sanoi että älä hyvä mies hakkaa jakoavaimella nauloja. Minä kysyin että milläs sitten ni se sanoi että käytä nyt hyvä mies päätäsi.
      Melkein neljä kymmentä tikkiä ja kallon murtuma.. siinä näkee millaista jälkeä tulee kun alkaa kuuntelemaan muiden ohjeita...

      By NumBaII, 61 v

      • Anonyymi

        Näyttää taas sille että olen ollut mielessäsi, kannattiko.


    • Anonyymi

      Ennen Pattayalle menoa kannattaa testata liukuvoiteet leidipoikien varalta.

    • Anonyymi

      Käy aina kusella kun on tilaisuus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      219
      18279
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      93
      3936
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      57
      2386
    4. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      29
      2072
    5. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      171
      1607
    6. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      288
      1596
    7. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      71
      1543
    8. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      166
      1466
    9. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      131
      1462
    10. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1354
    Aihe