Tärkeitä elämänohjeita, myös matkailuun.

Anonyymi-ap

Ennen alkoon menemistä, opiskele viinilehdet.
Kun suunnittelet matkaa, älä unohda triptrappia.
Kun olet matkallasi, niin muista mitä olet lukenut ravintola-arvosteluista.
Jos teet autokauppaa tai ostat autoosi renkaat, niin lue ihmeessä kaikki julkaistut testit.
Kun rakennat puolenmillin talon ja maksat piirustuksista kymppitonnin, niin anna kuvat mestarille joita kukaan ei lue.

Pääsäännös, älä ajattele itse, älä tee mitään ilman selvittämistä mitä muut on tehnyt tai mitä mielipidettä muut on, näin voit enemmistön kanssa olla samaa mieltä ja aina kaikessa oikeassa.

12

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei vaan tee kuten sensei. Osta kaikkia viinejä yksi pullo ja valitse suosikkisi jota juot lopun elämääsi.
      Käy kaikissa Thaimaan ravintoloissa ja valitse itse suosikkisi jossa käyt lopun elämääsi.
      Autokaupassa luota vanhaan muistikuvaasi että Lada on kuningasauto ja siitä ei auto ole parantunut. Ajat sillä sitten lopun elämääsi niin että tuuli suhisee ja puukuulat hyväilee vartaloasi, Blaupunktista soi Moskovan radion sinfoniaorkesteri.

      • Anonyymi

        Toro-Laiffisella taas herne nenussa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toro-Laiffisella taas herne nenussa?

        Numpa senssukalla taas lildo poikittain ...sanonko missä... jääköön sanomatta.


    • Mä olen mies joka kulkee om,ia polkujaan. Kun infarktin ja leikkauksen jälken lääkäri määräsi lääkkeet Bisoprol 2,5 mg, Cardace 3,75 mg, Cordarone 200 mg, Disperin 100 mg ja Marevan 5 mg niin mä sanoin sille että mä teen kyllä itse omat valintani.

      Ostin kaupan nurkalta Siklosporiinia ja takrolimuusia ihan maun takia ja päälle otin päälle 8 Panadolia ja reilusti tenttua. Mitä ne lääkärit tietää mikä minulle sopii??
      Minä päätän omista asioista itse, enkä mene valta virran mukana. Minuahan ei määräillä se on aivan varmaa.

    • Anonyymi

      Kertoo paljon Pasasen koulumenestyksestä tuo "minä itte" -ajattelu. Ei tartte kenenkään opettaa eikä neuvoa Pasasta, kun hän tietää ihan itte mitä tekee.
      Elämä on aivan liian lyhyt tehdä kaikki virheet itse, jos ei osaa kuunnella neuvoja toisilta ja kokeneemmilta. Sitä varten on olemassa koko koululaitos, että siellä opittaisiin.
      Tuo on kyllä kuultu Pasaselta sata kertaa muulloinkin, ettei hänen tarvitse katsoa mitään netistä tai kartasta, koska "hän on jo täällä". Asui vuosia joen vieressä, mutta ei tiennyt mikä joki on kyseessä, koska hänen ei tarvinnut tietää koska "hän on jo täällä". Samaten hän luuli että Hin Lek Fai on oma kaupunkinsa.

      Nyt Pasanen on viinien asiantuntija maistelemalla niitä itse kuuntelematta ketään ja edes tietämättä mitä juo ja mistä. Oikea tieto on myrkkyä Pasaselle, koska tieto on ristiriidassa hänen ainutlaatuisen mutu-tuntuman kanssa.
      Tähtitiedekin on Pasasen mukaan "kiinalaista sontaa". Pasanen kun on tähtitieteilijäkin vain pelkästään katselemalla tähtiä taivaalla.

      • Anonyymi

        Annan sinulle neuvon / elämäohjeen, älä sekoita henkilöitä äläkä vääristele muiden kirjoittamaa, sekä paneudu enemmän omaan elämääsi muiden sijaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Annan sinulle neuvon / elämäohjeen, älä sekoita henkilöitä äläkä vääristele muiden kirjoittamaa, sekä paneudu enemmän omaan elämääsi muiden sijaan.

        Kuten aloittaja tekee...?


      • Anonyymi

        Voit vapaasti kerto sinun koulumenestyksestä.


    • Anonyymi

      Oltiin kuntouttavassa työkokeilussa Jyväs kylässä puusepän tunnilla. Minä siinä rakentelin siinä suurta erinomaista lintu lautaa, kun ope sanoi minua hyväksi mieheksi. Sanoi että älä hyvä mies hakkaa jakoavaimella nauloja. Minä kysyin että milläs sitten ni se sanoi että käytä nyt hyvä mies päätäsi.
      Melkein neljä kymmentä tikkiä ja kallon murtuma.. siinä näkee millaista jälkeä tulee kun alkaa kuuntelemaan muiden ohjeita...

      By NumBaII, 61 v

      • Anonyymi

        Näyttää taas sille että olen ollut mielessäsi, kannattiko.


    • Anonyymi

      Ennen Pattayalle menoa kannattaa testata liukuvoiteet leidipoikien varalta.

    • Anonyymi

      Käy aina kusella kun on tilaisuus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      363
      12980
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      24
      3980
    3. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      85
      3952
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      61
      3834
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3294
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      60
      3170
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      137
      3098
    8. 104
      3061
    9. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      44
      2922
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2744
    Aihe