Kertokaa nyt mitä siinä Ulvilan kuolonkolarissa tapahtui? Ajoiko autoilija motoristin perään vaiko päinvastoin? Tiedotusvälineissä on vähän ristiriitaista tietoa.
Ulvilan kolari
7
2287
Vastaukset
- Anonyymi
Who cares?
- Anonyymi
Moottoripyörän perään ajanut on tappaja, ei se niin mene että hän saa 100 euron sakot kun tappaa jonkun, tappajaa pitää myös nuhdella.
- Anonyymi
Motoristi ajoi henkilöauton perään, mutta auton kuskia syytetään kuoleman tuottamuksesta. Eli nopeesti ajateltuna, rattijuoppo on vetänyt parkit, johon motoristi törmäsi.
- Anonyymi
Turvallisuusväli lienee unohtunut.....
Kaksi kommenttia peräänajosta ja kaksi täysin erilaista näkemystä kolarista😂
- Anonyymi
Motoristi ajoi autoa päin. Auto peruutti tielle ja pum. Näin kävi.Surullista.
- Anonyymi
Ai saakeli! Eli puhdas vahinko, ei siis mikään kohellus-onnettomuus.
Osanottoni edesmenneen omaisille. - Anonyymi
olitteko paikalla kun tämä onnettomuus tapahtui vai mistä tiedätte?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576273Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3355258Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1624955Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404764Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203990Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202506Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32288Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282097- 731882
- 2231691