Olen alkoholin suurkuluttaja mutta en sontis, enkä halua asua juoppojen kansoittamalla alueella tai lähelläkään juoppotaloja.
Joku siisti alue lähellä palveluja (kaupat, alko, mukavia pubeja) olisi hakusessa. Kyseeseen tulee vuokraus tai ostaminen, ja budjetti on varsin joustava.
Sain Oulusta töitä, suositelkaa asuinaluetta
23
164
Vastaukset 23
- Anonyymi
Ei ole Maikkulan voittanutta; tosin suurin osa lienee varallisuusrajaisia kämppiä. Mikä silti estääuuttamasta eim. Kylmiksen seksiorjaksi, tämä on vapaa maa.
Toinen mahdollisuus on kysyä 1hoitsulta vapaita laitospaikkoja, sisään tosin pääsee vain kassit leikattuna.- Anonyymi
Kylmis on asosiaalinen eikä kaipaa kämppiksiä. Varmasti samaan rappuun muuttava uusi asukaskin saa maailmankirjat sekaisin.
- Anonyymi
Ulos pääsee lobotomian ja kastroinnin jälkeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kylmis on asosiaalinen eikä kaipaa kämppiksiä. Varmasti samaan rappuun muuttava uusi asukaskin saa maailmankirjat sekaisin.
Kylmiksen rapussa on valtava vaihtuvuus asukkaissa ja Keijo ylivoimaisesti pisimpään siellä kestänyt, kuin yksikään muu asukas. Maailmankirjat menisi sekaisin, jos joka kuukausi ei joku muuttaisi pois ja uusi tulisi tilalle.
- Anonyymi
Kaveri asuu Oulun keskustassa, ja viihtyy hyvin. Joskus oli puhetta no go -asuinalueista niin kuulemma ainakin Tuira kannattaa unohtaa.
Tällä palstalla usein esiintyvää Puohitietä on puitu myös muualla suomi24:ssa. Ilmeisesti vihoviimeinen osoite. Pysy siis kaukana sieltä ainakin.- Anonyymi
Paljon matuja, niiden siittämiä YH-äitejä ja tottakai valtavasti työttömiä alkoholisteja. Ihan perus lähiö.
- Anonyymi
Tuira tai Kaukovainio
- Anonyymi
Alkoholistit , sopeutumattomat,rikolliset,rappiojuopot ja työttömät tulisi sijoittaa yhteen suureen betonilähiöön, jossa olisi leipäjonot samoin soppakanuuna. Kiljuun ja pontikan keittoon annettaisiin tarpeet ja välineet, mutta rahaa ei. Alue olisi ympäröity piikkilangalla ja vartioitu. Tuira olisi hyvä alue tähän.
- Anonyymi
Millaista työtä alkoholistit saa?
- Anonyymi
Kerkeekö 8 tunnissa tulla vierotusoireita kun ei voi ryypätä?
- Anonyymi
Hyvä asuinalue riippuu myös työpaikan sijainnista, samoin jos on lapsia, niin koulun on syytä olla lähellä...
- Anonyymi
Toisin kuin Ruotsissa, SUOMESSA kaikki koulut ovat kaikki yhtä laadukkaita. Suomessa ei siis tarvitse yhtään miettiä asuinaluetta sen perusteella, että saako lapsesi tasokkaan opetuksen.
-Kk - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toisin kuin Ruotsissa, SUOMESSA kaikki koulut ovat kaikki yhtä laadukkaita. Suomessa ei siis tarvitse yhtään miettiä asuinaluetta sen perusteella, että saako lapsesi tasokkaan opetuksen.
-KkMenehän pohjoisen poika kattomaan minkälaista meno on jossakin pääkaupunkiseudun matulähiön peruskoulussa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menehän pohjoisen poika kattomaan minkälaista meno on jossakin pääkaupunkiseudun matulähiön peruskoulussa.
No se taas johtuu niistä demonin riivaamista penikoista. Manaajaa ne tarvitsevat, ei koulua. Koulussa ne estävät ihmislastenkin menestykset ja ajavat opettajat lopettamaan työnsä uupumuksen takia. Kiipeilevät verhoihin, sylkevät, purevat ja potkivat. Ilman matuja ne koulut olisivat yhtä tasokkaita, kuin kaikkialla muuallakin Suomessa.
- Anonyymi
Puohitie on sinulle täysin sopiva uusi asuinpaikka. Sieltä löydät itsellesi välittömästi sauna ja grillailu seuraa. Paikasta löytyy myös erittäin laadukas kuntosali missä voi ottaa mittaa paikallisten kanssa.
- Anonyymi
LOL kun porukka päihtyy tulen äärellä, esiin pukkaa ihmisen pimeä puoli ja primitiiviset elkeet. Retkikirves heiluu ja ruumiita tulee. Kusipäistä tulee osa pelkkää tilastoa:
https://aijaa.com/CL0aTg - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
LOL kun porukka päihtyy tulen äärellä, esiin pukkaa ihmisen pimeä puoli ja primitiiviset elkeet. Retkikirves heiluu ja ruumiita tulee. Kusipäistä tulee osa pelkkää tilastoa:
https://aijaa.com/CL0aTgKeijolla alkanut tukka harmaantumaan ja muutenkin huonosta kunnostaan kertoo toi, että täytyy käyttää kirvestä ovihyökkääjiä vastaan, kun vielä 10 vuotta sitten se paini ne kumoon ja potki perseelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keijolla alkanut tukka harmaantumaan ja muutenkin huonosta kunnostaan kertoo toi, että täytyy käyttää kirvestä ovihyökkääjiä vastaan, kun vielä 10 vuotta sitten se paini ne kumoon ja potki perseelle.
Kaikille tulee sama kohtalo. Toki uuden sukupolven ovihyökkääjät parjaa ja haukkuu luuseriksi kun ei enää osallistu Puohitien Potkijaisiin, mutta aivan kaikille lopulta koittaa sama kohtalo. Elämä on sellaista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikille tulee sama kohtalo. Toki uuden sukupolven ovihyökkääjät parjaa ja haukkuu luuseriksi kun ei enää osallistu Puohitien Potkijaisiin, mutta aivan kaikille lopulta koittaa sama kohtalo. Elämä on sellaista.
Hyenaat ja haaskalinnut, jotka saivat kuulla syyn, miksi Kylmistä ei enää hyväksytä kertausharjoituksiin, ovat sen kimpussa. Selvisi, että Keijon sisuskalut sydäntä myöten ovat pettäneet ja elinaikaa tuskin enää paria vuotta enempää.
Onpa kumma, jos ei hyväksytä kertausharjoituksiin.
- Anonyymi
Peltola lienee sinulle oikea osoite?
- Anonyymi
Peltolassa on rajalliset harrastelumahdollisuudet. Siellä tulee hulluksi.
-Kokemusta on
- Anonyymi
Jos AP Kylmiksen ovelle haikailee, se tulee katumaan sitä, kuten joka ikinen ovihyökkääjä 10 vuoden säteellä on katunut. Koskaan ei ole ollut onnellista loppua näissä tapauksissa.
Toki jotkut feikit voivat luvata ilmaista alkoholia ja përsettä, mutta se ei pidä paikkaansa, sillä pelkkää tuskaa tiedossa.- Anonyymi
Kylmistä ei tartte kuin tökätä sormella pötsiin niin askitesnesteet alkaa valumaan suusta ja peräreijästä ulos.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.135775Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48632- 70619
- 81561
- 39529
- 46510
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64489- 21468
Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä36465Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja261449- 93434
Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko36401Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.25397Sofia ja Jeffrey yhdessä
Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty80395Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.86386- 13385
Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U32376- 29374
- 21372
Kangasluoman kirjoitus Lapuan Sanomissa
Ei voi kun nauraa. Nyt tämä henkilö ajaa säästöjä lakkauttamalla kouluja ja sitä myöten tapetaan sivukyliä. Kyseinen h49365