Sateenkaari päättyi nakkikioskille

Anonyymi-ap

Olisi mukava kadota täältä. Mietin välillä, että olisi mukava vaihtaa nimeä ja paikkakuntaa. Olisi mukava tehdä elääkseen jotain ihan muuta mitä on tottunut tekemään. Pääkoppa alkaa leviämään samoihin ympyröihin ja juttuihin.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi pitäisi vaihtaa nimeä? Muutat muualla ja se riittää. Muut unohtaa äkkiä sinut kyllä.

      • Anonyymi

        Uusi nimi, uusi alku. t. Sulo Vilen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uusi nimi, uusi alku. t. Sulo Vilen

        pekka pouta


    • Anonyymi

      Miksi aloittaja kyllästynyt samoihin juttuihin? Mihin juttuihin? Minä asun pienellä paikkakunnalla enkä juurikaan ole tekemisissä muiden ihmisten kanssa niin en kyllästy juttuihin.

    • Anonyymi

      Sen kun muutat. Muttat jonnekin, jossa kukaan ei sua tunne ja nimenvaihtokaan ei ole tarpeen. Tai sitten viahdat nimenkin, jos se tuntuu tarpeelliselta. Ei se ole kun ottaa ja tekee.

    • Anonyymi

      Jos nyt ei ole kyse jostain julkisuuden pervosta, niin kyllä tuo nimenvaihtohomma menee överiksi. Jos oikeasti ahdistaa paljon, suosittelisin ensin kokeilemaan kuukauden tai pari ssri:tä ja sitten miettimään uudestaan millaisia katoamistemppuja on tarpeen tehdä.

      Somesta poistuminen, paikkakunnan vaihto, salattu numero ja uusi duuni niin kukaan ei ole kiinnostunut asioistasi tai etsimään sinua. Nimen vaihto sitten vasta, jos pitää hulluista puolisoista, sukulaisista tai lahkolaisista päästä eroon.

    • Anonyymi

      Oispa se vaihtelua 🏇

    • Anonyymi

      Sais mahdollisuuden olla luova kerrankin jos tuota nimenvaihtoa miettii

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      94
      2976
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      95
      2445
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      39
      2265
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2238
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1826
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      13
      1496
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1287
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1180
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1107
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1064
    Aihe