Kohta on 50 000 kanavan tilaajaa täynnä. Onnittelut siitä! Jos vaan lähtee mukaan EU-vaaleihin ehdokkaaksi, niin menee heittämällä läpi europarlamenttiin.
Menihän se Viitasaaren sakastista kirkkohopeita varastellut sahurikin läpi 30 000 äänellä.
Saa siinä kylän kateelliset väännellä naamaansa sen jälkeen monenlaiseen solmuun, kun oman kylän poika on EU:n ytimessä.
Metsa Man Brysseliin
45
1134
Vastaukset
- Anonyymi
Varmaan Saikku läpi menisi, jos vaan ehdokkaana olisi. Mutta Otto, Muru ja Marski on Timolle sen verran läheisiä, että tuskin hän EU-vaaleihin ehdokkaaksi lähtee.
- Anonyymi
Tuskin mikään puolue ottaa ehdokkaaksi. Hetihän se olis saikulla pöönautista ,niinkuin tämä Salovaara eduskunnasta.Ei sinne tarvita mitään vatipäitä.
- Anonyymi
Koko hallitushan on niitä täys.
- Anonyymi
Ei lähde eikä pääse. Kameran, sarkanutun, lippiksen ja kumikenkien käyttö kielletty rysselissä.
Vaikea kuvitella, miltä mani näyttäisi puku päällä.- Anonyymi
Kyllähän Metsa Man nyt sentään vielä ihmiseltä näyttää puku päällä verrattuna siihen Viitasaaren sahuriin. Saihan se Hakkarainen sentään laitatettua lopulta ehjät hampaat suuhunsa, kun Brysseliin pääsi.
- Anonyymi
Hyvältä
- Anonyymi
Voi,voi Pirjo lopeta jo.
- Anonyymi
Heti siellä on hyeenat haaskalla, kun joku vähäsen julkisuutta saa. Nyt sinne on ängennyt jo joku akkukauppias jostain Suomen per*ereiästä, mistä yrityksestä ei löydy edes oikein mitään tietojakaan yhtään mistään.
Taitaa Saikulla olla jotain "vispiläkauppaa" sen Pirjo Hannelen kanssa, kun uusimmalla videollaan Murrikkamanin kanssa tubettajien yhteistä kokoontumista suunnitellessaan melkein punastui, kun kiireesti sanoi, että Pirjo Hannele pitäisi myös kutsua siihen yhteiseen tapahtumaan mukaan.
Mikä olisi Pirjo Hannelen lähteä Saikun mukana Brysseliin.- Anonyymi
Tarkoitatko Suomen per*ereiällä Kosulaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitatko Suomen per*ereiällä Kosulaa?
En, vaan sitä per*ereikää, missä se akkutukku-hyeena majailee niiden akkujensa kanssa.
- Anonyymi
Suunnittelevatko yhteistä lomaa Brysseliin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suunnittelevatko yhteistä lomaa Brysseliin?
Nyt tuntuu siltä, että Pirre kyllä haistaa suunnan, niin kuin elokuvassa Rovaniemen markkinoilla se Hulta. "Hulta kyllä haistaa missä milloinkin on kulta..."
- Anonyymi
Akkukauppias... nauretaan porukalla!
- Anonyymi
Yleensä epätoivoiset yritykset yrittää saada Saikun mainostamaan jotain paska ,tai ylihintaisia tuotteita,kun kauppa ei käy.Fiksut yrittäjät osaavat hoitaa homman itse.
- Anonyymi
Elä hurjattele.
- Anonyymi
Pirre ottaa vielä Saikusta miehen itselleen. Löytyy sen jälkeen Saikun mehtille käyttöä... ja perinnöille...
- Anonyymi
Pirre ja Saikku ne yhteen soppii, huomenna viiään pussauskoppiin...
- Anonyymi
Kyllä ne Saikun perinnöt vielä joku ovela nappaa, etteivät valtiolle mene.
- Anonyymi
Kohta Pirjo vie Saikulle lihakukkoo Joululahjaksi ja laulaa luikauttaa:kulkuset,kulkuset.....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kohta Pirjo vie Saikulle lihakukkoo Joululahjaksi ja laulaa luikauttaa:kulkuset,kulkuset.....
Ja helisyttää kulkusia sillee kivasti......ooohhh coming soon..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kohta Pirjo vie Saikulle lihakukkoo Joululahjaksi ja laulaa luikauttaa:kulkuset,kulkuset.....
Tarkotit varmaan Hellua!
- Anonyymi
Tarvitaanko me yhtään minnekkään etujamme ajamaan henkilöitä joiden mielipiteet ovat ostettavissa kiitoksilla ja kissakorteilla?
- Anonyymi
Suosittu on,kysyntää massilla riittää.
- Anonyymi
Mikä puolue ehtii ensimmäisenä varaamaan Metsa Manin listoilleen eurovaaleihin?
- Anonyymi
Älä taas aloita tuota pskaa.
- Anonyymi
Metsä man ensin keskustan listoilta eduskuntaan ja sitten europarlamenttiin!.
- Anonyymi
Höpö,höpö
- Anonyymi
Kyllä Kepulistit ottaa Metsa Manin listoilleen, kun niillä on nyt kannatus melko alhaalla. Saikku vetää valtavan äänisaaliin puolueelle ja nousee ensin eduskuntaan.
EU-vaaleissahan on koko valtakunta äänestysalueena, joten niissä vaaleissa niitä ääniä vasta Saikulle ropisee... ja varma läpimeno europarlamenttiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Kepulistit ottaa Metsa Manin listoilleen, kun niillä on nyt kannatus melko alhaalla. Saikku vetää valtavan äänisaaliin puolueelle ja nousee ensin eduskuntaan.
EU-vaaleissahan on koko valtakunta äänestysalueena, joten niissä vaaleissa niitä ääniä vasta Saikulle ropisee... ja varma läpimeno europarlamenttiin.Mitä ne vatipäällä tekee.Heikot hermot,eikä ymmärrä politiikasta mitään. Ois Saikulla heti jos pääsis.Tosin totuus on että ei mikään puolue ota ehdokkaaksi.
- Anonyymi
Jos Kuotesaho olisi ollut keskustan ehdokas eduskuntavaaleissa niin hän istuisi nyt eduskunnassa saaden palkkaa 8000€/kk!.
- Anonyymi
Marcus oli ehdokkaana,ei päässyt.Sai muistaakseni eduskuntavaaleissa n.3500 ääntä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Marcus oli ehdokkaana,ei päässyt.Sai muistaakseni eduskuntavaaleissa n.3500 ääntä.
Joo näin oli mutta Marcus oli omalla valitsijayhdistyksellä liikkeellä ei Keskustapuolueen kautta. Ei saanut keskustan ääniä käyttöönsä.
- Anonyymi
50 tonnia hyvä välietappi,satasta päin vaan massi.
- Anonyymi
Vielä löytyy semmoinen porukka, joka pistää Oton ja Saikun perintömetsät ja kaiken muun omaisuuden kurkustaan alas.
Nyt Saikku äkkiä lapsen tekoon Pirren kanssa, että tulee omia perillisiä.- Anonyymi
Lapsen tekotapa kyllä miellyttävä. Jäläki hoito vastenmielistä.
- Anonyymi
Suosio on niin kova että puoluekyselyjä tulee,seurataan.
- Anonyymi
Koneman sekoilua taas.
- Anonyymi
Hermo reistaa ja rispaa saikulla. Mettäkonneessa näytteleminen ei enää luonnistu vaan tekeily paistaa vahvasti läpi. Urpot kyllä lankeaa tähänkin episodiin ihan sinisin silmin.
- Anonyymi
Vai taivas rajana menestykseen.
- Anonyymi
Menestys on katoavaista.
- Anonyymi
Hyvä flow on päällä ja jatkuu...
- Anonyymi
...jatkuu Niuvanniemeen .
- Anonyymi
Hyvä pöhinä,nousujohteessa.
- Anonyymi
No niin🙉
- Anonyymi
No niin 🙉
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512274Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251098Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82992Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54893- 68883
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126863Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759