Senkun pistät elämäsi peliin, uusintaa ei tule. Mutta eipä tule ikäväkään. Jos sinunlaisellesi antaa neuvoja ja ojentaa auttavan käden sinä vain sylkäiset siihen ja kuvittelet huumeiden auttavan sinua..
Minkähän takia pitkään käyttäjät valittavat, ettei ole hoitopaikkoja tarpeeksi?? Siksikö että huumeet auttavat?? Älä sinä tule huutamaan niitä hoitopaikkoja myöhemmin, koska se maksaa minunkin verorahoja. Ajattelin käyttää omat vähät rahat ihan vaan omaan hyvinvointiin.
hyvä huumeiden käyttäjä.
5
196
Vastaukset
- Anonyymi
Erittäin asiallinen kommentti oon iha samaa mieltä ei noist nisteistä oo mitään hyötyä. Ne vaa varastaa kaiken ja vie meijät vaivalla ansaitut rahat. Toivottavasti ne kuolis kaikki vaan nopeesti ettei tarttis katella niit kaduilla.
- Anonyymi
Kannattaa hommata polkupyörään kunnon lukko.
- Anonyymi
jospa sitä sellaiset ihmiset vaan pitäisi päänsä kiinni mitkä ei ole pelkästään kuin huonoja kortteja käteensä elämänsä aikana alkaen koulusta missä kiusataan, niin millä siinä sitten opiskelet ja hankit hienon ammatin ja työn ja hyvää palkkaa, mutta tekeekö se susta silloin sitten onnelisen vaikka raataisit töissä koko ikäsi ja saisit ison omaisuuden?, tuskimpa! ja eikai niitä päihteitä ja huumeita kukaan ei edes käyttäisi jos oikeasti asuttaisiin hyvinvointivaltiossa. mutta kun ei se aina mene niinkuin elokuvissa. maailma on sairas ja kieroutunut paikka ja ihminen on kaiken pahan alku ja juuri, todellinen virus mikä tuhoaa koko maapallon ja samalla itsensä niin ei kai täällä kukaan voi hyvin voidakkaan.
- Anonyymi
Se ilo löytyy sisältä
Etsimällä
Kaivamalla
Henkisesti
- Anonyymi
En käytä huumeita vaan satunnaisesti kannabista. On siitäkin haittoja, Joskus yli 20 vuotta sitten sain sakot käytöstä ja hallussapidosta. Muita ongelmia ei ole ollut näiden 33 vuoden aikana kun olen poltellut.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237236Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite935903Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1093927- 1263869
- 1501701
- 581558
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301465- 381281
- 451252
- 281251