Senkun pistät elämäsi peliin, uusintaa ei tule. Mutta eipä tule ikäväkään. Jos sinunlaisellesi antaa neuvoja ja ojentaa auttavan käden sinä vain sylkäiset siihen ja kuvittelet huumeiden auttavan sinua..
Minkähän takia pitkään käyttäjät valittavat, ettei ole hoitopaikkoja tarpeeksi?? Siksikö että huumeet auttavat?? Älä sinä tule huutamaan niitä hoitopaikkoja myöhemmin, koska se maksaa minunkin verorahoja. Ajattelin käyttää omat vähät rahat ihan vaan omaan hyvinvointiin.
hyvä huumeiden käyttäjä.
5
188
Vastaukset
- Anonyymi
Erittäin asiallinen kommentti oon iha samaa mieltä ei noist nisteistä oo mitään hyötyä. Ne vaa varastaa kaiken ja vie meijät vaivalla ansaitut rahat. Toivottavasti ne kuolis kaikki vaan nopeesti ettei tarttis katella niit kaduilla.
- Anonyymi
Kannattaa hommata polkupyörään kunnon lukko.
- Anonyymi
jospa sitä sellaiset ihmiset vaan pitäisi päänsä kiinni mitkä ei ole pelkästään kuin huonoja kortteja käteensä elämänsä aikana alkaen koulusta missä kiusataan, niin millä siinä sitten opiskelet ja hankit hienon ammatin ja työn ja hyvää palkkaa, mutta tekeekö se susta silloin sitten onnelisen vaikka raataisit töissä koko ikäsi ja saisit ison omaisuuden?, tuskimpa! ja eikai niitä päihteitä ja huumeita kukaan ei edes käyttäisi jos oikeasti asuttaisiin hyvinvointivaltiossa. mutta kun ei se aina mene niinkuin elokuvissa. maailma on sairas ja kieroutunut paikka ja ihminen on kaiken pahan alku ja juuri, todellinen virus mikä tuhoaa koko maapallon ja samalla itsensä niin ei kai täällä kukaan voi hyvin voidakkaan.
- Anonyymi
Se ilo löytyy sisältä
Etsimällä
Kaivamalla
Henkisesti
- Anonyymi
En käytä huumeita vaan satunnaisesti kannabista. On siitäkin haittoja, Joskus yli 20 vuotta sitten sain sakot käytöstä ja hallussapidosta. Muita ongelmia ei ole ollut näiden 33 vuoden aikana kun olen poltellut.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1393346Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk822940Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva472411Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro412310Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1152225Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?322178Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1452106Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,161771Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121506Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville291393