Senkun pistät elämäsi peliin, uusintaa ei tule. Mutta eipä tule ikäväkään. Jos sinunlaisellesi antaa neuvoja ja ojentaa auttavan käden sinä vain sylkäiset siihen ja kuvittelet huumeiden auttavan sinua..
Minkähän takia pitkään käyttäjät valittavat, ettei ole hoitopaikkoja tarpeeksi?? Siksikö että huumeet auttavat?? Älä sinä tule huutamaan niitä hoitopaikkoja myöhemmin, koska se maksaa minunkin verorahoja. Ajattelin käyttää omat vähät rahat ihan vaan omaan hyvinvointiin.
hyvä huumeiden käyttäjä.
5
223
Vastaukset 5
- Anonyymi
Erittäin asiallinen kommentti oon iha samaa mieltä ei noist nisteistä oo mitään hyötyä. Ne vaa varastaa kaiken ja vie meijät vaivalla ansaitut rahat. Toivottavasti ne kuolis kaikki vaan nopeesti ettei tarttis katella niit kaduilla.
- Anonyymi
Kannattaa hommata polkupyörään kunnon lukko.
- Anonyymi
jospa sitä sellaiset ihmiset vaan pitäisi päänsä kiinni mitkä ei ole pelkästään kuin huonoja kortteja käteensä elämänsä aikana alkaen koulusta missä kiusataan, niin millä siinä sitten opiskelet ja hankit hienon ammatin ja työn ja hyvää palkkaa, mutta tekeekö se susta silloin sitten onnelisen vaikka raataisit töissä koko ikäsi ja saisit ison omaisuuden?, tuskimpa! ja eikai niitä päihteitä ja huumeita kukaan ei edes käyttäisi jos oikeasti asuttaisiin hyvinvointivaltiossa. mutta kun ei se aina mene niinkuin elokuvissa. maailma on sairas ja kieroutunut paikka ja ihminen on kaiken pahan alku ja juuri, todellinen virus mikä tuhoaa koko maapallon ja samalla itsensä niin ei kai täällä kukaan voi hyvin voidakkaan.
- Anonyymi
Se ilo löytyy sisältä
Etsimällä
Kaivamalla
Henkisesti
- Anonyymi
En käytä huumeita vaan satunnaisesti kannabista. On siitäkin haittoja, Joskus yli 20 vuotta sitten sain sakot käytöstä ja hallussapidosta. Muita ongelmia ei ole ollut näiden 33 vuoden aikana kun olen poltellut.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1051294Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91787Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35691- 47667
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja123573Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat30541Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32516Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö183500Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!
Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi23497- 59483