Vitutttaa tuo Gigantin tyrkytys. Kun menen ostamaan jotain tarvitsemaani nippeliä niin myyjä alkaa joka kerta ”tarkistamaan” minun puhelinliittymääni ja DNA:n ”tarjouksia”, olemattomia tarjouksia sekä VPN-tietoturvaani. Eikä sekään maksa kuin 300 euroa 3 vuodeksi.
Ostinkin kesällä tuon tietoturvan kun siihen muka kuuluu tietokoneiden kuntoonlaittaminen.
Ja paskat! Eipä ollut kummempaa kuin teeseitse-toimeni. En suosittele!
Täysin tyhjää rahastusta, prrrrr….!!!
Gigantissa käynti epämiellyttävää
8
66
Vastaukset
- Anonyymi
On todellakin paljon nopeampaa ja yksinkertaisempaa ostaa puhelimet, kodinkoneet ym vaikkapa prismasta kuin näistä ns. erikoisliikkeistä.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Nämä kikanttien nuorukaiset tulospalkkauksineen on välillä ärsyttäviä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa mieltä. Nämä kikanttien nuorukaiset tulospalkkauksineen on välillä ärsyttäviä.
Persekärpäsiä.
Myyjäksi yleensä päätyy kun ei osaa mitään.
- Anonyymi
Gigantti on muutenkin kärsinyt inflaation alkuajoistaan. Eihän siellä enää ole mitään. Se on kuin venäläinen kauppa. Tyhjiä hyllyjä.
Kävin kysymässä valvontakameraa. Oli vain muutama kappale ja kun kyselin nuorukaiselta kyseisestä aihealueesta niin ei osannut poika sanoa mitään muuta kuin, että nämä eivät kuulu heidän osaamisalueeseen. "Katso netistä".
Muutenkin ilme oli todella luotaan poistyöntävä.
Jos myyjä alkaa kauppaamaan puhelinliittymiä tai jehovan uskontoa, mitä et tullut ostamaan niin ala sinä kauppaamaan jotain vanhaa autoa sille nuorukaiselle.
"Velipojalla olisi myynnissä Taunus 17m vuosimallia 70, - pissapojat ja kaikki..."- Anonyymi
Pori on pieni kaupunki. Edes kikantin ei kannata pitää näytillä kuin pientä valikoimaa. Satunnaiset ostajat ostaa bulkkia. Ne jotka hakee jotain tiettyä tilaa netistä.
- Anonyymi
Ärsyttää minuakin suunnattomasti. Gigantissa ja Powerissa sama juttu. Pakkomyydään matkapuhelinliittymän vaihdos määräaikaiseksi. Sanon aina, että kiitos EI. Jatkan kalliimmalla hinnalla ilman määräaikaisuuden palloa jalassa.
- Anonyymi
Ei kukaan asiakas tykkää, kun ahdistellaan. "Tarvitsetko apua?" No, en tarvitse. Tulen kyllä kysymään, jos apua tarviin. Näin tuumii varmasti aika moni porilainen.
- Anonyymi
Tiedän tuon ärsytyksen. Vituttaa itseäkin ääripäitä myöten nuo Gigantin myyjät juuri tuon kyselyn takia. Niin että missä minä olinkaan, puhelinliikkeessäkö?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524306S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1094123Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu364050Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko643899- 853344
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta643218IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1453199Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171572- 451521
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291095