Löysin netistä esivanhempieni tiedot väärin

Anonyymi-ap

JOku ahkera on kopioinut hautakivestä tietoja ja olettanut sukulaisuussuhteet. Tämä on hyvin ikävää ja lisäksi on sotkenut tiedot pahemman kerran. Lisäksi erään sukulaisen kohdalla on väärät tiedot toisen saman nimisen kohdalta. Lopettakaa nyt se määrä korvaa laadun ajattelu. Tai mieluummin lopettakaa koko kirjaaminen ainakin silloin, kun ettet asiasta mitään tiedä.

7

232

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä auneistoa tämä koskee?

    • Anonyymi

      Minutkin on viety Geniin kahteen eri paikkaan (ja olen vielä elossa oleva henkilö, lupaa ei ole pyydetty!) ja sotkettu väärin päin vanhempieni ja isovanhempieni tiedot. Ilmeisesti ainoa keino saada nuo korjattua olisi kirjautua itse sinne ja korjata ne, mutta se onnistuu vain maksullisella jäsenyydellä. Mielestäni toisten vanhemmat ja isovanhemmat tulisi jättää rauhaan! Hautakivistä ja sanomalehtien ilmoituksista on päätelty perhesuhteet ihan päin honkia! Sitten näitä virheellisiä tietoja oli kopioitu Heritageen ja julkaistu netissä, samoin Family Searchistä löytyi... Hyvät sukututkijat, voisitte pysyä 1700- ja 1800-lukujen tietojen keruussa.

    • Anonyymi

      Alkuperäinen kirjoitus (aloittaja) koskee Geniä. Ja sieltä on kopioitu vuosia myöhemmin muuallekin, jota tosin en pääse näkemään.

    • Anonyymi

      Minunkin sukupuussa ihan vääriä nimiä ihan menevät päin persettä

    • Anonyymi

      Vidunko väliä.

    • Anonyymi

      Niin se on vähän huvittavaa et jätetään myös joku pois tutkittavasta suvusta esim.murhamies tai nainen juoppo tai hullu ettei maine mene naurettavuutta ei geenit häviä peittämällä ja varmasti joku tutkii et sehän on samaa sukua tuokin hullu.

    • Anonyymi

      Olisit etsinyt oikein etkä väärin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      865
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      502
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      468
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      452
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      427
    Aihe