VALTION VELKA ASUKASTA KOHDEN 25 000

Anonyymi-ap

Suomalaisten kantaväestön maksama vero on on kantava voima ja maahanmuuttajien maksama vero ei kata puoliksikaan kuin se mitä menne heidän elättämiseensä, vuosikausien kalliit vuokranmaksut, nyt jatkuvasti nousevat sähkö ja vesilaskut, lääkärit , terveydenhoito, tulkit jatkuvasti asioimisen tueksi, ympärivuorokauden palvelut vastaanottokeskuksissa, maahanmuuttajien käyttämät muut palvelut esim julkisen liikenteen ja uimahalleissa jotka saavat ilmaiseksi, lasten lapsilisät ja elatustuet, monesti myös huonekalut ja muuttoapu, vaunut, vaatteet,pyörät, puhelimet ja niiden laskut , lista on pitkä ja tuskin tässä kaikki.Sen lisäksi maahanmuuttajat työstää poliiseja, lakituvat ja asianajajat sekä vankilat jotka ovat erittäin kalliit menoerät . suomi maksaa näitä menoja velkarahoilla joista nyt on valtion varainhoitajat ovat antaneet varoituksen, velan korot ovat kovamaksuerä. SEN LISÄKSI SUOMI ANTANUT MILJARDEJA AVUSTUKSIA muille maille joista ovat menneet kuin kankkulan kaivoon ja nyt aseavun todettu joutuneen vääriinkäsiin. SUOMEN PÄÄTTÄJÄT KÄSITTÖMÄN TYHMIÄ.

2

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaan aikaan vanhusten- ja sairaalahoito potee rahoitusvajetta eli hoitajia ei ole , vanhukset kotonaan hylättynä ja leikkausjonot kasvavat eli suomalaiset on unohdettu.
      Tavalliset suomalaiset myös kärsivät energian ja sähkönhintojen noususta
      ja niiden väliilisesti tuomista muiden tuotteiden hintojen noususta ja siihen OHISALOn
      vastaus oli että menkää sosiaaliluukuille mutta eipä se ihan helppoa ole. Tuleva talvi tuo huolta ja murhetta kun rahat eivät riitä ja tuo myös lapsille paljon paineita kun tämä yhteiskunnan lapset elävät pintakiilto elämää ja kun vanhemmilla ei välttämättä varaa kaikkeen siihen se voi tuoda omat kielteiset seurauksensa.

    • Anonyymi

      Taitaa suurimmalla osalla euroopan teollisuusmaita olla tuplasti suomen velkamäärä asukastakohden ja pitävät sitä ihan normaalina.Henkilökohtaisesta velkataakasta ihmisten nyt kannattaa olla huolissaan kun korot nousee ja taantuma uhkaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2059
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1520
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1289
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1170
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1160
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1074
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1018
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      243
      962
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe