piti itseään muita parempana.otti pannuun kun ei päässyt ylhäisten joukkoon,
nabaz luovutti ,ei tule ikävä häntä.jouti mennä
28
120
Vastaukset
- Anonyymi
Tuli ikävä tuulaa, tuleekohan niistä nyt pariskunta?
https://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/a/bd24c54e-f6c8-4188-8c8a-45644a8e0e4a- Anonyymi
Ei tule ikävä. Pariskunta? Ukkohan on homo.
- Anonyymi
Pää ei kestäny kun kansa ei äänestänykkään ekana turvaan viime viikolla...Muutenki tämä kausi floppi kun taloon otetti Reeo joka tuottaa tai on osallisena tv-ohjelissa...muilla asukkailla EI MITÄÄN MAHOLLISUUKSIA VOITTAA ÄÄNESTYKSIÄ KOSKA RAHAKKAITA TYÖKAVEREITA....AINOA MAHOLLISUUS ASUKEILLA ON ETTÄ REEO LUOVUTTAA SEURAAVAKSI
- Anonyymi
Älä yleistä. Saattaahan tuo olla HULLU ÄIJÄKIN!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä yleistä. Saattaahan tuo olla HULLU ÄIJÄKIN!
ITSE KERTOI OLEVANSA 70V AKKA!
- Anonyymi
Käsittämätöntä nää keskeytykset.
Onko tällaista aiemmin tapahtunut?
Ei ainakaan muutamaan vuoteen.
Nyt molemmat keskeyttäjät maahanmuuttajia.
Ja "miehiä"!
Ei kantti kestä loppuun asti.
Olen olettanut Nabazin olevan jopa todennäköisin voittaja, kuten oletin Karvaninkin kohdalla. Aloin jopa pitää hänestä.
Tällainen keskeyttäminen ei ole oikein äänestäjiäkään kohtaan. Toisaalta, Nabazin äänestäjäkunta vaikuttaisi olleen varakkaat matupizzeriat ym Kela gold-haltijat. On ollut varaa heitellä hynää kankkulaan. Olisiko Tuotanto havainnut jotain filunkia? - Anonyymi
Nabaz- Neidillä ei pää kestänyt. Se alkoi näkyä jo aika alussa.
- Anonyymi
Hyvä nyt ilma puhdistuu toivottavasti,ei tuu ikävä.
- Anonyymi
Kumma juttu. Migreenini parantui heti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kumma juttu. Migreenini parantui heti.
Luovutti kun tiesi että ei voita. Onneksi. Minunkin migreeni parani välittömästi kun vajakki lähti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luovutti kun tiesi että ei voita. Onneksi. Minunkin migreeni parani välittömästi kun vajakki lähti.
Tais tula himo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luovutti kun tiesi että ei voita. Onneksi. Minunkin migreeni parani välittömästi kun vajakki lähti.
Nabazilla oli hyvät mahdollisuudet voittoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nabazilla oli hyvät mahdollisuudet voittoon.
Ei oli voittanu. Ihme ukko.
- Anonyymi
Noilla ulkomaan ihmisillä ei ole samanlaista vastuuntuntoa ja nk. työmoraalia kuin mitä eurooppalaisilta ja etenkin pohjoismaalaisilta odotetaan. Suomalaisesta sisusta puhumattakaan.
Lähdetään mukaan... ja sitten keskeytetään. Miksi yleensäkin lähteä mukaan? Asiat pitää pohtia loppuun asti, jo ennenkuin edes ilmoittautuu kisaan! Miettiä, mitä se tulee vaatimaan. Näin Karvan ja Nabaz veivät kilpailumahdollisuuden joiltain, kahdelta muulta, suomalaiselta.
Toivottavasti myös Tuotanto oppi nyt jotakin. Vai, oppiko vieläkään? - Anonyymi
lisää vajakkeja taloon,entiset luovuttavat.
- Anonyymi
Kyllä matut riitti.
- Anonyymi
Tuo keskeyttäminen pitäisi olla kiellettyä. "Ken leikkiin rytyy, se leikin kestäköön."
Mutta Suomen laki ei kait tällaista kieltoa hyväksyisi? Onhan heillä lain mukaan oikeus jokaisella kävellä ulos ovesta. Ei se vankila ole.
Mutta tietyt järjestyssäännöt, sopimusehdot tulisi rakentaa, niin että keskeyttäjä esim. olisi Talolle jossain määrin korvausvelvollinen. Tässähän kusetetaan ensisijaisesti katsojia ja äänestäjiä. Ei auta mikään pulina tyyliin "ma ole iha hirvee pahoilla mut mun oli pakko lähte. Ma luuli et ma kesta vaikka mita mut sitte huomasin et ei kestakaan. Ma rakasta teit kaikki ja ma ole itkenu joka yö sydan verela..."
Karvania ja Nabazia äänestäneet menettivät rahansa.
"Kokemus on paras opettaja."
"Kokenut kaikki tietää, vaivanen kaikki kokee." - Anonyymi
Ei saanut mitään selvää sönkkäyksestä eilen Kurosen haastattelussa. Onneksi ymmärsi lähteä BB:stä Toivottavasti ei enää näy missään ohjelmissa.
- Anonyymi
Samoin Huuska sais pysyä pois näkyvistä.
- Anonyymi
En katso yhtään ohjelmaa tai kirjoitusta jossa Nabaz on mukana. Samoin olen tehnyt Vittu-Miinan kohdalla. Ja toimii.
- Anonyymi
👍😃😄
- Anonyymi
Samat sanat.
- Anonyymi
Kuka sitäkin muka palkkaa tuotantohommiin, ihmettelen vaan kun sillä muka elättää itsensä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samat sanat.
Niin täälläkin! Jotain tasoa sentään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka sitäkin muka palkkaa tuotantohommiin, ihmettelen vaan kun sillä muka elättää itsensä.
Varsinkin kun Napasin puheesta en saanut koko aikana mitään selvää. Ja vittumiina sanoi koosteessa että päivääkään ei voiton jälkeen ole töitä tehnyt. Käsittääkseni ne työt eivät ennen voittoakaan ole maistuneet.
- Anonyymi
Cristal Snow on Tapio Huuska.
- Anonyymi
Hirveä Huuska.
- Anonyymi
Aloin tottua siihen loppua kohti, mutta ei tuollainen raivoaminen ole normaalia. Tuolla varmaan helpommin ylireagoi kaikkeen kun tylsistyy eikä ole mitään ulkopuolisia virikkeitä, TV:tä jne, mutta ainakin ennen piti pystyä pitämään päänsä kylmänä intissä, nykyään sielläkin kännykät. Pysyyhän tuollakin osa normaaleina, niitä pidetään sitten tylsinä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k16410639Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t897510Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1067387Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37356Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t227331Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit427279Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1136687Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv296516Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa885733Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?485515