Kohtaisit minut mies melkein vuoden jälkeen. Mitä tekisit tai sanoisit? Kuljetko ohi tai katsotko päin? Haluatko tutustua tai päästä tutustumaan? Haluatko minut elämääsi? Kelpaanko vaikka en ole yhtä hyvä?
Leikitään ajatusleikkiä
Anonyymi-ap
79804
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 79
Vanhimmat
Missä kohtaisimme?
Yhdessä ja samassa paikassa viime vuonna. :)
Vastaa vain miten koet itsellesi nuo kysymykset. Kuin hänelle.
Älä tunge itseäsi joka paikkaan. Olet ärsyttävä.
Tuomolta Tuomohannalle pus
Minä ainakin suosittelisin häntä miestä tutustumaan tuohon kivaan naiseen :)
Henkilökohtainen suosittelijakin löytyy. :D
Todellakin :) Enkä tykkää ku sanot ettet oo yhtä hyvä.
En ole yhtä hyvä se on vain fakta. :)
Sano mitä sanot niin se ei ole totta. Ei kukaan ole toista huonompi, et sinä etenkään. Tai ehkä jotkuts kiusaajat ja ihmiset ketkä satuttaa tai loukkaa muita tahallaan.
Yritän uskoa. Tulee vain olo etten olisi riittävä hänelle kun en ole niin korkealla.
Mitä tarkottaa korkealla?
Että hän on niin hyvä. Sitä vain.
Höpö höpö :)
Nytkö tärppää? :)
Niin se on. :) hän on parempi. :)
En tiedä. Vaikuttaa aika erilaiselle kuin odotin. Voihan tuo olla huti niin kuin yleensä. Entä sinulla? :)
En minä oo tänää tehnyt alotuksia ja eilisessä ei ainakaa osunut :(
Käy katsomassa ne eiliset ketjut jotain vastauksia oli. :) entä kommentoitko tänään muihin ketjuihin? :) minulla aika monta.
Johonkin kommentoin. Täytyy vilkuilla niitä :)
Tuolla tuo h nainen ja äijänkäppyrä aloitus siellä oli monta kommenttia. :)
Se ei ole mun alotus, en sanoisi ehkä itseäni äijänkäppyräksi :) Muuten kyllä ihan kiva alotus joltakin. Jos on jii miehen kaipaajia paljon ni niin on H naisenkin :)
Ai luulin että olisi. :) mites tuo oletko ketjuissa kommentoinut jotain halloweeniin liittyvää tai jotain.
Halloweeniin? :) En kyl :)
Joku siellä halusi sekstailla kanssani. :D ihme ehdottelua koko ajan.
Miksi ajattelit et se minä olisin? Mitäs sanoit sille :)
Ajattelin hymiöistä. :D kerroin etten ole sitä varten. :D
Ai tästä :)? No joku muukin käyttää. En ole täällä mitään seksiseuraa hakemassa.
Näköjään. :D niin kyllä. Joku muu oli. :)
Melkein pahotin mieleni et ajattelit musta sellasta.
En tietenkään. Äläkä minun takia mieltä pahoita. :) kysyin oliko kun kirjoitti samalla tavalla.
Okei. Huono päivä jo muutenkin kun ei musta kukaan tykkää :(
Kyllä tykkää. Ihan varmasti. :)
Miten hyvä sua parempi kö asia josta ei voi edes kilpailla kuka on ihmisenä mitäkin jokainen meistä kun on oma kaunis yksilönsä juuri sellaisena kuin on jollekin joka hyväksyy sellaisena kuin on ihmistä on turha yrittää muuttaa muuksi kuin mitä tämä on jos hän ei itse itsensä takia näe syytä muuttaa itseään muuksi kuin mitä on
Etkö yhtään huomaa omaa koomisuuttasi kun ikäänkuin jahtaat omaa häntääsi tenttaamalla provoilevan miehen jutuissa usein juuri tähän teemaan tarttuen ainakin nykyään, kuin sinullakin olisi hänen tapaan tarve muodostaa naisista tällaisia kuvia. Tai sitten haet jotain loppupistettä falskeille jutuillesi, mistä on voinut saada rivien välistä melko kattavan käsityksen, loogisuus tosin edelleen loistaa poissaolollaan, mutta ei ilmeisesti ole ollut kaikkien mielestä, jos joku vaan jaksaa puhua suu vaahdossa sekavaa settiä
Jos tunne jo ennestään niin miksi vitussa kävisin saman läpi uudestaan
En tajua tätä vastausta. Mitä oikein tarkoitat?
Ehkä haluaisin sua makkarin puolella.. ☺️
Ennen kun sinne pääsee meidän pitäisi puhua. Eli jos pitkästä aikaa kohdattaisiin niin mitä tekisit? :)
Katson sua, haluan jutella. Mietin uskallanko 🤭 mietin mitä sulla on mielessä siitä kaikesta?
Nyt sinä kerrot! Olen itse vastannut omia tuntemuksia tänne niin monta kertaa nyt on sinun vuorosi ensin. :) mitä itse ajattelet tästä kaikesta?
Mietin mitä ajattelet siitä mun hölmöilystä? Sua mä ajattelin mut jotenki se sun lähestyminen oli vaikeeta ja sit menin sille toiselle avautumaan? Ni mitä siitä mietit? Haluisin tutustua
Lähestyminen oli vaikeaa? Eihän me puhuttu sanaakaan viime vuonna kasvotusten? En tiedä kenelle olet mennyt avautumaan.
Hyvä jos et kuullu ajattelin et helposti oisit siitä kuullut ku olitte samassa työpaikassa silloin. Niin ku olit niin nätti ja en uskaltan lähestyä ku pelkäsin et saan pakit varmasti.
Tiedän ehkä tapauksen mutta en tiedä mitä sille sanoit jos olet sanonut. Miksi et sitten ottanut yhteyttä tai laittanut viestiä jos nimen tiedät?
No ku stalkkasin sen niin.. en tiedä oisko se ok ollut?
Entä se kun olisin halunnut että olisit lähestynyt? Huomasitko sen?
Harmi ku korona vähän sotki meidän näkemistä
En mä osaa sanoa ehkä toivoin että se tarkotti sitä se meidän vilkuilu. Vaikea sitten sanoa olinko liian hidas vai mikä mut se sormus mikä sulle sitten ilmaantui nimettömään sai mut vaan pidättäytymään lopulta, muuten varmaaan oisin ennemmin tai myöhemmin lähestynyt sua. Onko sulla sitten tunteita muhun vaikka oot suhteessa?
Minulla ei ole ollut sormuksia sormessa silloin kun nähtiin. Oletko nähnyt väärin?
Mä puhun Pauliina nimisestä naisesta. Ootko?
Ei osu tänne. Onnea etsintään. :)
Missä päin tämä Pauliina?
Ok. Kuvauksesi sopi häneen. Onnea sullekin.
Ootko sä Pauliina?
Haminassa
Kuksisin sun jalkaasi.
Silloin kun nähdään? :)
Meillehän kävi noin miehen kanssa. Ignoorasi lähes täysin . Alkoi sitten myöhemmin sietää minua, tottui minuun ilmeisesti!
Kivat teille. :) kaikki omia tapauksiaan.
Tekisin sulle kunnon makkaraperunat.
Tulisitko minulle puhumaan? :)
Miksi et tehnyt sitä viime vuonna sitten?
Tapasin yhden nainnin merkeissä. Luulin sitäkin sellaiseksi rakkaudeksi. Olihan se vuosi.
Oletko I-nainen
Oletko iida?
Katsoisin hyvin halveksin enkä sanoisi mitään, korkeintaan sylkäisisin räkäklimpin.
Niin varmaan tekisitkin. :( en ole tasoisesi. Sitten katson kun olet niiden kuumien ja menestyneiden naisten kanssa. :(
Olisi parempi että jättäisit kokonaan huomaamatta tai teeskentelisit ettet huomaisi..
Tuokin tulee luonnostaan jos ei tunnista ruuhkassa
Aika kauan olet mies jaksanut vakuutella itsellesi, että olet kuumien ja menestyneiden naisten ympäröimänä (mitä ikinä se tarkoittaakaan), mutta eipä nävy kun täällä kirjoittelet soopaa itsesi kanssa. No on varmaan urveloiden kiva fantasioida tätäkin
Ihan sivusta, minä olen leikkinyt tämän leikin. Hän käveli ohi. Ja minä.näppäränä kuokkimassa perään ja annoin palautetta. Lopuksi sain lämpöisen hetken irl Ja radiohiljaisuuden - olisi varmaan pitänyt jättää juoksematta perään. - n
Näyttää siltä, että Suomeen pitäisi perustaan puhemies /-nainen järjestelmä (ry), johon tarvittaessa turvautua. Erityisesti ujot voisivat näihin turvautua. Näinhän aikoinaan toimittiin ja asiat hoituivat :)
Tai sitten selkeät vastaukset ry palstalla ryhmä. Ihan oma paikka niille jotka eivät halua trollata tai vastata ilman tunnisteita epäselkeästi.
Aika etovaa tämä jatkuva nillitys täällä ikäänkuin tilaisit tällaisia tunnisteita täältä, sillä oletuksella, että sellaisia on ensinnäkään tulossa ja juuri sinulle tai vastaavan läheisyysperiaatteen mukaan ja kaikki muu on henkilökohtaista trollaamista tai kiusaamista. Ilmeisesti et edes tunnista mitä koko trollaus pitää sisällään.
Eiköhän ole käynyt niin, että näihin trollauksiin -”esimerkiksi” huonosti naisia imitoiviin kirjoituksiin on kiinnitetty epärealistisia odotuksia ja siitähän on hyvä sitten syytellä jotain asiaan liittymätöntä henkilöä ja uhriutia jopa kollektiiveille
Joo, esimerkiksi minä olen nainen ja minulta voi tilata puhetta jos esimerkiksi verbaalinen pahoinpitely tuntuu mieluiselta
Alkaa löytyä tämä rautaisen ammatillinen ote nääs
Kuka ei maksaisi maltaita rakentavasta arvostelusta