KSS sähkönsiirto- tarkistakaa

Anonyymi-ap

KSS on valinnut kalleimman siirron hinnastosta.
KSS palveluhinnasto kato mikä sinulla on siirtomaksuna.
Mie ihmettelin kun käytin 42% yösähköä, saunoin klo 22 jälkeen, pesin pyykkiä mutta laskussa se ei näkyny. Miksi? KSS EI KÄÄNNÄ KESÄAIKAAN.
Ja korkea aikasiirto kuukausimaksu 29.10 e + vero 24% 6.98e = 36.08e kk vaikka yösähkö oli halvempaa edes tammikuussa se ei kattanut korkeaa kuukausimaksua.
Siispä soitin että vaihdan yleissiirtoon 12.30e + vero 24% = 15.25e vaikka maksu sentin osia kalliimpi voitan joka kuukausi. 3.76 s vs 3.06s.
Yllätys vaihto maksaa 50e, KSS voittaa aina.
Onneksi muutama kuukausi ja 50euron jälkeen jään voitolle. Ja KSS on tämän kalliin aikasiirron laittanu miulle, ennen muuttoa oli tuo yleissiirto.

Ei sähköyhtiö halua myydä kansalaisille halpaa sähköä vaan tienata miljoonia Kouvolan kaupungilla osinkoa ( viime vuonna 8 miljoonaa euroa).

2

733

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tarkistin ja ihan riittävän edullinen on meidän talouteen ja kulutukseen nähden. Ei selvästikään ole järkeä vaihtaa vaan muista kohteista se säästö haettava. Hyvin on kilpailukykyinen.

    • Anonyymi

      Kss ja Kymenlaakson sähkö ovat sellaisia puljuja joiden kanssa en tekisi mitään sopimuksia yhtään mistään

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      186
      6553
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      99
      5461
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      124
      3431
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      245
      3325
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      86
      2408
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2135
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1806
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      50
      1732
    9. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      47
      1694
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1386
    Aihe