KSS on valinnut kalleimman siirron hinnastosta.
KSS palveluhinnasto kato mikä sinulla on siirtomaksuna.
Mie ihmettelin kun käytin 42% yösähköä, saunoin klo 22 jälkeen, pesin pyykkiä mutta laskussa se ei näkyny. Miksi? KSS EI KÄÄNNÄ KESÄAIKAAN.
Ja korkea aikasiirto kuukausimaksu 29.10 e + vero 24% 6.98e = 36.08e kk vaikka yösähkö oli halvempaa edes tammikuussa se ei kattanut korkeaa kuukausimaksua.
Siispä soitin että vaihdan yleissiirtoon 12.30e + vero 24% = 15.25e vaikka maksu sentin osia kalliimpi voitan joka kuukausi. 3.76 s vs 3.06s.
Yllätys vaihto maksaa 50e, KSS voittaa aina.
Onneksi muutama kuukausi ja 50euron jälkeen jään voitolle. Ja KSS on tämän kalliin aikasiirron laittanu miulle, ennen muuttoa oli tuo yleissiirto.
Ei sähköyhtiö halua myydä kansalaisille halpaa sähköä vaan tienata miljoonia Kouvolan kaupungilla osinkoa ( viime vuonna 8 miljoonaa euroa).
KSS sähkönsiirto- tarkistakaa
Anonyymi-ap
2
585
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkistin ja ihan riittävän edullinen on meidän talouteen ja kulutukseen nähden. Ei selvästikään ole järkeä vaihtaa vaan muista kohteista se säästö haettava. Hyvin on kilpailukykyinen.
- Anonyymi
Kss ja Kymenlaakson sähkö ovat sellaisia puljuja joiden kanssa en tekisi mitään sopimuksia yhtään mistään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741349Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2401237Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511051Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2531026- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39678Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44641- 30597