KSS on valinnut kalleimman siirron hinnastosta.
KSS palveluhinnasto kato mikä sinulla on siirtomaksuna.
Mie ihmettelin kun käytin 42% yösähköä, saunoin klo 22 jälkeen, pesin pyykkiä mutta laskussa se ei näkyny. Miksi? KSS EI KÄÄNNÄ KESÄAIKAAN.
Ja korkea aikasiirto kuukausimaksu 29.10 e + vero 24% 6.98e = 36.08e kk vaikka yösähkö oli halvempaa edes tammikuussa se ei kattanut korkeaa kuukausimaksua.
Siispä soitin että vaihdan yleissiirtoon 12.30e + vero 24% = 15.25e vaikka maksu sentin osia kalliimpi voitan joka kuukausi. 3.76 s vs 3.06s.
Yllätys vaihto maksaa 50e, KSS voittaa aina.
Onneksi muutama kuukausi ja 50euron jälkeen jään voitolle. Ja KSS on tämän kalliin aikasiirron laittanu miulle, ennen muuttoa oli tuo yleissiirto.
Ei sähköyhtiö halua myydä kansalaisille halpaa sähköä vaan tienata miljoonia Kouvolan kaupungilla osinkoa ( viime vuonna 8 miljoonaa euroa).
KSS sähkönsiirto- tarkistakaa
Anonyymi-ap
2
776
Vastaukset 2
- Anonyymi
Tarkistin ja ihan riittävän edullinen on meidän talouteen ja kulutukseen nähden. Ei selvästikään ole järkeä vaihtaa vaan muista kohteista se säästö haettava. Hyvin on kilpailukykyinen.
- Anonyymi
Kss ja Kymenlaakson sähkö ovat sellaisia puljuja joiden kanssa en tekisi mitään sopimuksia yhtään mistään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487