KSS sähkönsiirto- tarkistakaa

Anonyymi-ap

KSS on valinnut kalleimman siirron hinnastosta.
KSS palveluhinnasto kato mikä sinulla on siirtomaksuna.
Mie ihmettelin kun käytin 42% yösähköä, saunoin klo 22 jälkeen, pesin pyykkiä mutta laskussa se ei näkyny. Miksi? KSS EI KÄÄNNÄ KESÄAIKAAN.
Ja korkea aikasiirto kuukausimaksu 29.10 e + vero 24% 6.98e = 36.08e kk vaikka yösähkö oli halvempaa edes tammikuussa se ei kattanut korkeaa kuukausimaksua.
Siispä soitin että vaihdan yleissiirtoon 12.30e + vero 24% = 15.25e vaikka maksu sentin osia kalliimpi voitan joka kuukausi. 3.76 s vs 3.06s.
Yllätys vaihto maksaa 50e, KSS voittaa aina.
Onneksi muutama kuukausi ja 50euron jälkeen jään voitolle. Ja KSS on tämän kalliin aikasiirron laittanu miulle, ennen muuttoa oli tuo yleissiirto.

Ei sähköyhtiö halua myydä kansalaisille halpaa sähköä vaan tienata miljoonia Kouvolan kaupungilla osinkoa ( viime vuonna 8 miljoonaa euroa).

2

725

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tarkistin ja ihan riittävän edullinen on meidän talouteen ja kulutukseen nähden. Ei selvästikään ole järkeä vaihtaa vaan muista kohteista se säästö haettava. Hyvin on kilpailukykyinen.

    • Anonyymi

      Kss ja Kymenlaakson sähkö ovat sellaisia puljuja joiden kanssa en tekisi mitään sopimuksia yhtään mistään

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      186
      7938
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      143
      5452
    3. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      153
      4354
    4. Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa

      Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.
      Maailman menoa
      4
      3829
    5. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      74
      2884
    6. Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan

      kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.
      Maailman menoa
      17
      2647
    7. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      11
      2643
    8. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      288
      2514
    9. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      147
      2410
    10. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      584
      2225
    Aihe