F-Secure Router Checker on maksuton ja nopea DNS-kaappaustesti. Se tarkistaa, ovatko rikolliset muokanneet reititinasetuksiasi.
F-Secure Router Checker
https://www.f-secure.com/fi/home/free-tools/router-checker
F-Secure Router Checker
https://www.f-secure.com/fi/home/free-tools/router-checker
Vastaukset 14
Vanhimmat
Itselleni tuli: Kaikki vaikuttaa olevan kunnossa, mutta tarkistus ei ole vielä valmis. Näytä tarkat tulokset.
Ei toimi enää
Muitakin ilmaisia työkaluja on tarjolla.
https://www.f-secure.com/fi/free-tools
https://www.f-secure.com/en/free-tools
Kaapelimodeemi on ollut jo vuosia mutta enpä edes osaa sitä tarkastaa. Hyvin on toiminut eikä ainakaan vielä ole näkynyt koneella mitään outoa eikä ainakaan vävyn asentama F-secure ole mitään ilmoitellut
Kaikki nettiin liitetyt laitteet tulee tasaisin väliajoin päivittää. Jos ei sitä tee, niin niistä muodostuu tietoturvariski ja haitalliset tahot voivat hyödyntää niitä eri tavoin, kun pääsevät niihin paikkaamattomien ohjelmointivirheiden takia käsiksi.
Läppärissäni on automaattiset päivitykset päällä, joten ne hoituu. Kaapelimodeemin päivityksestä ei harmainta hajua kuten jo kerroin.
Miten voitte luottaa noihin kaikenmaailman testeihin? Eikö juuri rikolliset voi tehtailla noita testejä, ja niiden avulla kaapata tietoja ja koneita.
Jos linkki johtaa F-Secure firman sivulle, kyseessä ei ole huijaus.
Juuri näin. Pitää osalta katsoa linkistä, että mitä siinä lukee ja minne se osoittaa (minne linkkki vie).
Ei se minulle maksuton ollut kun en osannut itse asentaa C Clinerii.
Sitä klikkaamalla näkee montako sivullisen tyypin käyntiä on ollut tietyn ajan kuluessa.
''...montako sivullisen tyypin käyntiä on ollut..''
Näyttää montako yritystä CCleaner esti:)
Tänään oli 4480 käyntiä. Mitä erinomaista piruperkelettä!! Miksei mun palomuurinsa niit estä käymästä mun koneellansa?
Löysit ilmeisesti evästeiden määrän.
Palomuuri määrittelee mitkä ohjelmat pääsee verkkoon.
Tänään en ole tarkistanut, montako käyntiä C Cliner on rekisteröinyt koneellani.
Eilen oli 4400 käyntiä.
Onko saatavissa kohtuulliseen hintaan stoppia tälle mielenkiinnolle?
. ikäukkeli.