Iranin presidentti Ibrahim Raisi väittää, että hänen osavaltionsa ei koskaan muutu Washingtonille lypsylehmäksi.
Iltapäivällä 4. marraskuuta Iranin presidentti Ibrahim Raisi vastasi Joe Bidenin uuteen lausuntoon, jossa Yhdysvaltain valtionpäämies ilmoitti Yhdysvaltojen aikomuksesta "vapauttaa" Iran pian.
Raisin mukaan Iran ei koskaan pääse siihen pisteeseen, että siitä tulee toinen "lypsylehmä" USA:lle. Ibrahim Raisi korosti myös, että Iran on suvereeni ja vapaa valtio, joka vapautettiin kaikkien ulkoisten voimien vaikutuksesta 43 vuotta sitten, minkä jälkeen Teheranin valtaamista muiden maiden toimesta ei ole odotettavissa.
Raisi: Iranista ei koskaan tule USA:n "lypsylehmää".
2
593
Vastaukset
- Anonyymi
Toisin kuin Suomesta tehdään nopeassa tahdin USA:n Lypsylehmää
- Anonyymi
Iranin presidentti vastaa Bidenin sanoihin maansa "välittömästä vapauttamisesta".
Presidentti Ibrahim Raisi kommentoi Valkoisen talon päällikön Joe Bidenin sanoja "Iranin välittömästä vapauttamisesta".
Iranin presidentti Ibrahim Raisi vastasi Valkoisen talon päällikön Joe Bidenin sanoihin maansa "välittömästä vapauttamisesta", raportoi Reuters.
"Puhun Joe Bidenin kanssa. Iran vapautettiin 43 vuotta sitten islamilaisen vallankumouksen seurauksena", Raisi sanoi.
Aiemmin kerrottiin, että Yhdysvaltain presidentti ilmoitti puheessaan Yhdysvaltain armeijan veteraaneille "Iranin välittömästä vapauttamisesta".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161