Maailman parhaat automerkit
https://www.is.fi/autot/art-2000009180741.html
Kia ei ole pärjännyt
6
288
Vastaukset
- Anonyymi
Eikait tuo ole mikään käyttötesti....oli sitten pakko tulla tänne itkeen...
- Anonyymi
Kia (87. Huono brändi sijoitus, Kialla.
- Anonyymi
Hyundai oli listalla ihan kivalla sijoituksella 35.
Oikeastaan en tajua, miksi nämä kaksi brändiä edes toimivat enää erillisinä. Tai jos kahdelle brändille on tarvetta, niin miksi sitä Brändäystä ei tehdä vain tarroja vaihtamalla, luulisi olevan halvempi kuin nykyinen systeemi, missä käytännössä ihan samat autot on väännetty joka pokkauksesta vähän erinäköisiksi. Hinnatkin on pyöristyserojen sisällä samat.
Volkkari sentään myy Skodat halvemmalla kuin Volkkarit, tosin Skoda/Seat pari on sitten hyvinkin samantapainen kuin Hyundai/KIA tilanteessa, eli hinnat lähes identtiset ja materiaalilaadussakaan ei ole mitään eroa.- Anonyymi
Mun puolesta kaikki Kiat voisi laittaa Hyundai merkin alle. Onhan Hyundai sentään Kian emoyhtiö. Hyundai osti talousvaikeuksiin joutuneen Kian 90 luvun lopulla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mun puolesta kaikki Kiat voisi laittaa Hyundai merkin alle. Onhan Hyundai sentään Kian emoyhtiö. Hyundai osti talousvaikeuksiin joutuneen Kian 90 luvun lopulla.
Hyny on aasialaisten ykkönen Euroopassa.
Hyundai Group 771,145
– Kia 387,716
– Hyundai 383,429
Toyota Group 600,662
– Toyota 562,824
– Lexus 37,838 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyny on aasialaisten ykkönen Euroopassa.
Hyundai Group 771,145
– Kia 387,716
– Hyundai 383,429
Toyota Group 600,662
– Toyota 562,824
– Lexus 37,838Mitä liikevaihtoa tuollaisilla luvuilla pyöritetään? Mahtaako keskihinnassa olla niin paljon eroa, että Toyota olisi vielä euroissa edellä? Toyotan kotteroista ainakin nuo Lexukset lienevät keskihinnaltaan tuplahintaisia Kia/Hyundai keskihintaan nähden, mutta Lexuksia myydään niin pieni määrä, että se yksin ei riitä keikauttamaan euroja ohi Hynyn.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192715Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701121Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2151119- 401035
- 61001
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38951- 36926
- 47904
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke123873Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36837