minun mielestä tietokone on kiva

Kun on yksin, voi jutella naisten kanssa.
Löytyy tosi mukavia tyttöjä.
6495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

löytyy niitä mukavia tyttöjä.Minusta he vastaavat arkaillen,huonosti.

Äänestä
  • totta jussi...

    arkaillen vastaavat... sen zätti ja pojat on meille opettaneet...

    Äänestä

  • minä kirjoitti:

    totta jussi...

    arkaillen vastaavat... sen zätti ja pojat on meille opettaneet...

    Olen tavannutkin useita nettiystävättäriäni,en vaan sellaista joka olisi ollut riittävästi samalla aaltopituudella.

    Voitko selittää mikä pelottaa?

    Äänestä

  • Jussi kirjoitti:

    Olen tavannutkin useita nettiystävättäriäni,en vaan sellaista joka olisi ollut riittävästi samalla aaltopituudella.

    Voitko selittää mikä pelottaa?

    Kun te miehet olette chatissa menee juttu suurinpiirtein niin että ensimmäiset kysymykset ovat: oletko rva vai sinkku? missä asut? oletko tumma vai vaalea?

    Miten siihen sitten voisi ja pitäisi suhtautua? Onhan chatissa ihan hyviä tyyppejä mutta joskus silloinkin tulee mieleen että minkähänlainen porukka siellä toisella koneella mahtaa olla nauramassa........

    Täällä on niin monenlaista tyyppiä ettei kenellekään ainakaan heti voi avautua vaikka kuinka tuntuisi että nyt on löytänyt ihan oikean ystävän.

    Chateissa tuntuu olevan ihan "ammattilais-tyhmiä", joiden päätarkoituksena on saada toinen koukkuun ja naurunalaiseksi.

    Sinä Jussi tunnut ihan hyvältä tyypiltä ja toivon että löydät edelleenkin nettiystävättäriä ja sitten joskus myös sen joka on samalla aaltopituudella.

    Ystäviä ei tänä päivänä kellään ole liikaa, mutta kyllä olen samaa mieltä että te miehet olette meidät "tavalliset" naiset opettaneet varovaisiksi. Ei kai täällä mitkään eritoten pelota mutta kyllä avautuminen vaatii sen että toinen ensiksi osoittautuu sen arvoiseksi.

    Äänestä

Otinpa tämän aloituksen esiin. Tää on jo saanut olla palstalla yli 7 vuotta, saakohan vieläkin :-)

Äänestä
  • Kivahan tämä tietsikka on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jahvetti kirjoitti:

Kun on yksin, voi jutella naisten kanssa.
Löytyy tosi mukavia tyttöjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu