Tänään palautin Motonettiin ostamaani otsalamppua. Nuhtelin myyjätärtä paskasta tuotteesta. Hän otti suojamuovit pois akuista, häikäisi minua silmiin ja sanoi että nyt toimii. Poistuin kastraattina.
Pirust häikäs!
5
185
Vastaukset
- Anonyymi
Iskät ja äiskät? Lapset, nuoret, sinkut ja eläkeläiset? Huhuu siellä näyttöjen ja luurien edessä! Saisinko pienen hetken?
Dumppaan tylsän asian naamakirjasi uutisvirtaan muun hömpän sekaan.
Ajattelin kertoa teille, että meinasin tänä aamuna tappaa ihmisen.
Pienen pojan. Tunnetteko pieniä poikia? Saattoi olla tyttökin... Olisiko voinut olla sinun lapsesi? Kaverisi? Kummilapsesi?
Miksi minä aamulla tappaisin ihmisen?
Onko aamu siihen sopiva aika?
Ainakin olosuhteet olivat loistavat. Pimeää, sumua, tihkusadetta. Kaikki elementit kohdallaan.
Vakavan vamman tai kuoleman väliin jäi alle 30 senttimetriä ilmaa. Onko se vähän vai paljon? Jokainen päättäköön itse, mutta minun mielestäni väli on liian lyhyt.
Kysyn jälleen uudelleen: Miksi?
Siksi, että minä en nähnyt. En huomannut. Itseasiassa minulle ei annettu tilaisuutta huomata. Ei sitten niin minkäänlaista.Omasta lähes 30 vuoden ammattiautoilijan kokemuksesta ei ollut mitään hyötyä. Vain lapsen hyvä onni pelasti tällä kerralla.
Olisiko se ollut sinun puhelimesi, joka olisi alkanut soimaan hassulla soittoäänellä, kun viesti onnettomuudesta olisi tullut? Kesken kaffepaussin töissä... Syödessäsi niitä yhdessä leivottuja ja koristeltuja pipareita? Paras Joululahja?
Heijastin. Maksaa pari euroa. Niitä jaetaan ilmaiseksi. Ei olisi vaikea asia.
Asennevamma on vaikea asia. Loppuiäksi vammautuminen on vaikea asia.
Kuolema... Kuolema on lopullinen asia.
Olen nähnyt kuoleman tiellä monta kertaa. Se ei ole ollut kertaakaan kaunista katseltavaa.
Kirjoitukseni on ehkä sekava. Sellaista se on. Aina, kun meinaan tappaa jonkun, niin siitä tulee pikkuisen sekava olo.
Ajattele asiaa. Joka kantilta. - Anonyymi
Anna ajokortti suosiolla pois, jos et kerran näe ajaa....
- Anonyymi
Mikä ...tun kortti? Kuka nyt kortilla ajelee?!
- Anonyymi
Suihinotto johtaa siemensyöksyyn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390