Aiheista oli puhetta niin päätin keskustella itseni kanssa vähän aiheista, jotka jonkun mielestä ovat aiheellisia kirjoittaa pattajan matkailu osioon ja jotka minun mielestä eivät ole aiheellisia aiheita ja siksi minä ensin niitä hetken taivastelen että hetkinen, mutta sitten keksin tehdä niistä aiheettomista aiheista uuden aiheen joka ei itse asiassa ole uusi, vaan kopio. Sitten minä itse ihmettelen uudelleen sitä aihetta jos ei kukaan muu ihmettele sitä päivän aihetta tai minua.
Omia aiheita tässä pattajasta tuli heti mieleen kun oldiin kimppa sweetissä katto huoneistossa 260 patia per kärsä, koska ollaan luotettavia amigoja siis kudneja.
Mä olin suihkussa juuri kun aimo tuli sissään, aimo meni pois kun mua näkynyt ei missään, puhelinkin lakkasi soimasta, kun herra oli pesemässä kulkusia.
Numba oli omassa huoneessansa, mitä lie pyöritteli aivoissansa, siinähän se iltapäivä menikin juu, kun huomas ettei siitäkään mittään tuu.
Älä itke numba saarimeri, sullahan on leukakin ku puuliiteri, mulla mielessä on ghaanan enkeli, paljonko ne maksaa sitä tiiä en?
Sunnuntaida
6
190
Vastaukset
Lisää aihe peräisiä matkatarinoita.. oltiin siis matkalla ja ostettiin kala torilta sushia ja lauantai makkaraa. wasabista ja sushista olenkin jo tehnyt useita uusia kopioita joten ei niistä sen enempää. Piti keittää siihen kylkeen 12 litraa riisipuuroa kun oli kauhia nälkä. Etin sitä kattilaa kaikkialta turhaan aimon kanssa. Onkopoika vannoi ettei ole nähnyt sitä eikä se ollut kenenkään punkankaan alla.
Ovelta kuului rabinaa ja numba tuli sieltä sisään 12 litran puurokattila päässä. Sanoi käyneensä tupakilla ja kakkasella metsän laidassa. Kysyttiin siltä siitä kattilasta eikä se tiennyt aiheesta mitään. Syötiin sushit siinä sitten lauantaimakkaralla ja jäi kauhia nälkä vieläkin. Ylihuomenna aimo tajusi että kattila on numban päässä.... lienee selvää että meinattiin tulla hulluksi kaikki...- Anonyymi
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä... taitaapi senssukkaa ahdistaa?
- Anonyymi
Myöhemmin löydettiin tämä kuva siitä illan vietosta, jossa vaikuttaisi että numban päässä on saimaa puuro kattila, mutta hän sanoi että voi vakuuttaa että ei ole. Pakkohan se on uskoa kun iso mies voi vakuuttaa.
https://aijaa.com/PdPDcr Tuo on kuulema räätälillä teetetty nahka myssy. Oikealla aimo hymyilee kun on pakko.
S- Anonyymi
Säästä talkkia, käytä Pasasen patentoitua höyrypäähinettä https://aijaa.com/2OVxAr
Koot: S, M, L, XL, XXL, 5XL, Pasanen
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site595921Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714785Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464372SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat432106Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41469En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131239
