ujon haukkuminen

Anonyymi-ap

onko tää muiden mielestä jotenki hauskaa ku ite oon tosiaan ujo ja aika hiljane, ja mulla oli alkuun aika paljon kavereita mut sitte ne rupes mua haukkuun ja syrjimään ku en oikee uskaltanu niille puhua taikka pelkäsin et niitä ei kiinnosta mitä puhun niille. ja nyt ei oo yhtään kaveria. itestäni tuntuu ettei ujoutta hyväksytä varsinkaa niille ketkä puhuu iha jatkuvasti jostai asioista ja pitää hauskaa. on tää ny varmaa vähä noloo ku oon 22v mies ja vieläki vähä ujo. enkä mä tälle ujoudelle mitään voi vaikka alkuun onki ujo mutta kyllä sitte ku alkaa löytyyn juttukavereita nii sitte puhetta riittää, mut minkäs ny teen ku kaikki haukkuu ja nauraa. ja sillon ku oli kavereita ja olin porukas mukana nii aina tuntu siltä et mä oon ulkopuoline ku en puhu mitään.

1

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Elämässä on erilaisia ihmisiä. Se on ihan ok. Et siis hyväksy itseäsi erilaisena yhteiskunnan jäsenenä. Lopeta itsesi ajattelu ja elä mukana hetkessä. Ihmissuhteet ovat sinulle jostain syystä traumattisia, koska pelkäät tai aristelet ajatusten vaihtoa.
      Ajatuksethan eivät vaihdu säteilemällä tai etäyhteydellä. Pitää ihan oikeasti puhua ja hymyillä ja kestää kaikenlaista itseen ja muihin ulottuvaa naurua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      137
      5808
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2609
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      135
      2551
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      10
      2090
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      13
      1528
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      64
      1190
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1072
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      0
      1030
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      52
      938
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      82
      865
    Aihe